Наукова діяльність Фізико-математичного факультету

Професорсько-викладацький колектив фізико-математичного факультету (серед яких: 23 доктори наук, 25 кандидатів наук)  активно поєднує викладацьку роботу із науково-дослідною діяльністю.

Високий рівень й оригінальність досліджень, методологічна компетентність фахівців зумовлюють їх визнання в Україні та за її межами: залучення до рецензування дисертацій, підручників, посібників; опанування кандидатських і докторських дисертацій; рецензування наукових робіт; членство у спеціалізованих вчених радах; участь у редколегіях збірників наукових праць.

За роки праці на факультеті сформувались наукові школи, у рамках яких можна виділити основні напрямки підготовки майбутніх учителів фізики, математики, інформатики, що відбивають загальні тенденції у розвитку освіти. Серед них представлені як відносно нові напрями (застосування нових сучасних технологій в навчанні фізики, впровадження STEAM технологій в освітній процес, медіаосвітня підготовка майбутніх учителів, профорієнтаційна діяльність учителя), так і такі, що мають давні традиції (викладання математичних дисциплін у середніх та вищих закладах освіти, використання інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому процесі, дитиноцентрована педагогіка й багато інших).

Викладачі факультету беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах, а також є їх співорганізаторами. Щорічно колектив факультету має більше 300 виступів на всеукраїнських та міжнародних наукових заходах. Постійна активізація наукового пошуку знаходить свій прояв у монографічних виданнях, публікаціях у наукових фахових журналах і виданнях, що входять до міжнародних баз Scopus, Web of Science, збірниках наукових праць. Факультет має власні видання: збірник наукових праць «Науково-дослідна робота студентів як чинник удосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя», збірники матеріалів конференції «Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі», «Наумовські читання», «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика».  

У підготовці майбутніх учителів до професійної педагогічної діяльності цілеспрямоване залучення студентів до науково-дослідної роботи дозволяє:

  • прищепити їм необхідні для такої діяльності навички виконання теоретичних та експериментальних науково-дослідних робіт;
  • стійко та глибоко засвоїти знання з навчальних дисциплін;
  • розвинути творче, аналітичне мислення студентів, здатність до творчої роботи за фахом;
  • виробити уміння залучати теоретичні знання для розв’язання практичних завдань;
  • сформує потребу та уміння студентів самостійно поповнювати свої знання за фахом.

Кафедрами фізико-математичного факультету проводиться активна робота щодо підготовки та залучення студентів до науково-дослідної діяльності, яка реалізується у системі заходів.

Багатовекторним є й керівництво науковою роботою студентів у межах роботи наукових гуртків факультету («3D моделювання», «Сучасний веб-дизайн», «Олімпіадне програмування», «Сучасні підходи до навчання і викладання математики в школі», «Історія фізико-математичних наук та впровадження комп’ютерних технологій в лабораторний фізичний експеримент», «Робототехніка»), у підготовці наукових робіт студентів для участі у загальноуніверситетських, всеукраїнських і міжнародних конференціях, конкурсах, олімпіадах.  Безпосереднє керівництво науково-дослідною роботою студентів здійснюють досвідчені професори і доценти факультету.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.