Студентський Парламент

 

У Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди з метою формування громадянської активності студентів, патріотичного, етичного, морального виховання, захисту прав активно працює студентське самоврядування. Велику роль у надбанні студентами досвіду самоорганізації та позитивних дій у соціальному оточенні відіграє Студентський Парламент. Залежно від бажання, уміння, здібностей кожен обирає напрямок, яким хоче займатися.

Серед завдань, що стоять перед органами студентського самоврядування нашого університету, пріоритетними є: удосконалення навчально-виховної, науково-дослідної, фізкультурно-масової роботи та трудового виховання; роботи у студентських гуртожитках, організації студентського дозвілля. Одночасно розв’язуються й такі завдання, як: соціальний захист прав та інтересів студентів; виконання студентами своїх безпосередніх обов’язків; створення за погодженням із адміністрацією різноманітних гуртків, об’єднань, клубів за інтересами; співробітництво з іншими навчальними закладами та молодіжними організаціями; сприяння проведенню соціологічних досліджень; участь у розв'язанні питань міжнародного обміну студентами та ін.

Студентський Парламент працює з 1996 року, коли офіційно було затверджено її Статут, і набуває все більшого значення у формуванні активної громадянської позиції серед студентів.

Упродовж 20 років Спілку студентів та молоді університету очолювали: Роман Олійник, Валерій Біловол, Лада Філатова, Ольга Авраменко, Ігор Балицький, Олег Шевчук, Дмитро Гончаров, Надія Савинська, Вакуленко Карина, Єлизавета Дьячкова та Карина Катриченко.

  Метою студентського самоврядування є:

  • створення умов для самореалізації студентів в інтересах особистості, суспільства. Закладу, держави;
  • сприяння різним формам соціальної активності, громадських ініціатив, соціалізації молодого покоління;
  •  поліпшення умов побуту та дозвілля студентів;
  • формування у студента навичок та якостей, необхідних для вироблення активної життєвої позиції, організаторських та лідерських рис і креативних підходів до вирішення завдань.

  Завдяки студентському самоврядуванню ви —

  • зможете відчути себе у ролі політика або діяча мистецтва, адже вам доведеться багато виступати з доповідями або тезисами, нести спільну ідею на університетській сцені та поза її межами;
  • розвинете у собі якості справжнього лідера, управлінця та менеджера будь-якої справи;
  • будете багато подорожувати куточками України, завдяки чому відчуєте себе активним і свідомим громадянином рідної держави;
  • отримаєте досвід спілкування та роботи з величезною кількістю різноманітних людей;
  • навчитеся знаходити вихід із будь-якої ситуації, бо самоврядування вчить критично мислити та адекватно оцінювати свої можливості;
  • станете ініціативним, наполегливим, активним, навчитеся танцювати та співати, навіть, не зважаючи на те, що не вмієте це робити;
  • найголовніше — зустрінете тут справжніх друзів, разом з якими зможете втілити всі ідеї, навіть шалені та трохи безглузді, але чи не так розпочинається старт найкрутіших проектів?

  Сьогодні ми з гордістю можемо сказати, що Студентський Парламент — це наше життя. Приєднуйтесь до великої родини педагогічного!

  м. Харків, вул. Валентинiвська 2, ауд.204

  e-mail:  stud_parlament@hnpu.edu.ua

  В.о. голови:

  Махмудов Даніел Шабанович

  Зв'язок з нами

  Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.