Актуальні події кафедри економічної теорії, фінансів і обліку

Комерційні послуги
кафедра економічної теорії, фінансів і обліку ХНПУ імені Г.С.Сковороди



Конт.особа: Вікторія Соляр 0953988305


Науково-практичний круглий стіл “Оптимізація трудових відносин в Україні під час воєнного стану”

9 листопада 2023 р. з нагоди святкування Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку відбувся науково-практичний круглий стіл “Оптимізація трудових відносин в Україні під час воєнного стану”, 

Захід був проведений  кафедрою економічної теорії, фінансів і обліку в рамках роботи постійно діючого гуртка “Сучасний бухгалтер” (науковий керівник к.е.н., доц. Осьмірко І.В.).  

Учасниками круглого столу стали здобувачі вищої освіти за спеціальністю “Економіка” факультету соціально-поведінкових технологій ХНПУ імені Г.С. Сковороди, здобувачі фахової перед вищої освіти спеціальності “Фінанси та банківська справа” Відокремленого структурного підрозділу “Бердянський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного”.

Відкриття заходу відбулося привітальними словами організаторів конференції та запрошених гостей. Учасники круглого столу презентували  результати своїх наукових досліджень та визначили проблематику вирішення поставлених питань в умовах воєнного стану. До наукових диспутів вирішення питань практичного характеру долучились провідні фахові спеціалісти в галузі фінансів та обліку: головний бухгалтер Ольга Синиця та бухгалтер Юлія Клименко ВСП “Бердянський фаховий коледж ТДАТУ імені Дмитра Моторного”, Лариса Остапенко, головний бухгалтер ТОВ “ГРАНКОР ІНВЕСТ”. 

Під час наукових дебатів  були обговорені низка питань теоретичного та практичного характеру щодо оптимізації трудових відносин, нарахування заробітної плати та її індексації, удосконалення системи оподаткування, розвитку фінансової системи України в умовах воєнного стану. Усі учасники отримали задоволення від плідної роботи!


Про проведення практик кафедри економічної теорії фінансів і обліку


Про роботу семінарів кафедри


ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНЬОГО РІВНЯ «БАКАЛАВР»: ЧЕРГОВИЙ ФІНІШ ТА НОВІ МОЖЛИВОСТІ


VІ Міжвузівська студентська наукова конференція «ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА ХХІ СТОЛІТТЯ ОЧИМА МОЛОДІ».

20 травня 2022 року кафедрою економічної теорії, фінансів і обліку за підтримки інших кафедр юридичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди в рамках святкування Дня науки було успішно проведено VІ Міжвузівську студентську наукову конференцію  «ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА ХХІ СТОЛІТТЯ ОЧИМА МОЛОДІ». Основним завданням конференції був обмін актуальною інформацією та напрацюваннями теоретичного і практичного характеру щодо проблем та перспектив розвитку економіки і права ХХІ століття, виявлення інтелектуального потенціалу молоді та активізація науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти. 

Конференція проходила в онлайн-форматі із залученням ДП Moodle та відеоконференції Meet. На платформі ДО Moodle були розміщені тези доповідей здобувачів, з яким мали можливість ознайомитися усі учасники задля активного обговорення під час проведення конференції. За допомогою сервісу Meet-конференції здобувачами були презентовані доповіді з проблем та перспектив розвитку національної економіки в умовах глобалізації, актуальних питань управління фінансово‐господарською діяльністю суб’єктів господарювання та аспектів правового регулювання суспільних відносин в умовах ринкової економіки. Серед питань, які викликали жваве обговорення слід відзначити проблеми розвитку національної економіки у воєнний та повоєнний період, питання взаємозалежності економіки й екології, правові чинники регулювання державних закупівель і  трудових відносин, а також маркетингові механізми залучення споживачів на ринок освітніх послуг ЗВО. 

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (юридичного факультету спеціальностей «Економіка» і «Право»; історичного факультету, факультетів природничої, спеціальної та здоров’язбережувальної освіти й фізичного виховання і спорту); Київського національного університету імені  Т. Шевченка; Харківського національного університету імені  В. Н. Каразіна; Національного технічного університету «ХПІ»; Харківської державної академії дизайну та мистецтв; Національного юридичного університету імені Я. Мудрого; Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “ХАІ”; Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова; Харківської державної академії фізичної культури; Національного транспортного університету; Харківського патентно - комп'ютерного коледжу; Житлово-комунального фахового коледжу ХНУМГ імені О.М. Бекетова; Харківського фахового коледжу інформаційних технологій Державного університету телекомунікацій; учні Харківської гімназії № 116 та Харківської гімназії №169. Усього на конференцію подано
58 тез доповідей, 12 учасників виступили з презентаціями своїх досліджень.

Усі учасники конференції отримали сертифікати та позитивний досвід наукової діяльності.

За результатами конференції підготовлено електронну збірку тез доповідей учасників.

Дякуємо усім учасникам, науковим керівникам та організаторам за плідну роботу і цікаву інтелектуальну комунікацію!


Шановні здобувачі вищої освіти, випускники шкіл, а також усі, хто цікавиться питаннями економіки і права!

Запрошуємо Вас взяти участь у VІ Міжвузівській студентській науковій конференції «Тенденції та перспективи розвитку економіки і права ХХІ століття очима молоді», яка відбудеться 20 травня 2022 року о 13.00 годині на юридичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Основними завданнями проведення конференції є обмін актуальною інформацією та напрацюваннями теоретичного і практичного характеру щодо проблем і перспектив розвитку економіки та права у ХХІ столітті, виявлення інтелектуального потенціалу молоді та активізація науково-дослідної діяльності здобувачів освіти.

Інформаційний лист

Заплановані такі тематичні напрями роботи конференції:

Проблеми та перспективи розвитку національної економіки в умовах глобалізації.

Актуальні питання управління фінансово‐господарською діяльністю суб’єктів господарювання.

Академічний дискурс правового регулювання суспільних відносин в умовах ринкової економіки.

Конференція проходить в онлайн-форматі за посиланням

https://meet.google.com/izz-yjfj-dxv

із залученням ДП Moodle

http://lms.hnpu.edu.ua/course/view.php?id=1929,

де можна ознайомитися з доповідями та взяти участь у їх обговоренні.

Участь у конференції безкоштовна. Кожен учасник отримає електронні матеріали конференції (збірник, сертифікат). Дедлайн: 15 травня 2022 року. Матеріали надсилати на електронну адресу оргкомітету kafedra_et@ukr.net. Деталі проведення конференції в інформаційному листі.

До зустрічі на конференції! Сподіваємося на плідну роботу і цікаву інтелектуальну комунікацію!


Шановні колеги!

ХНПУ імені Г.С.Сковороди запрошує усіх науково-педагогічних працівників, викладачів, вчителів, аспірантів, магістрантів до участі у виданні серій збірника наукових праць «Економіка», випуски 21-22/2022.

Інформаційний лист

Звертаємо увагу, що збірник зареєстровано у міжнародному каталозі періодичних видань: Ulrichswe Global Serials Directory, OCLC WorldCat,  Open Academic Journals Index (OAJI), Research Bible, Index CopernicusGoogle Scholar, BASE (Bielefeld Academic search Engine), Open AIRE, електронну версію включено до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, та знаходиться на стадії перереєстрації як фахове видання.

Для публікації статті обсягом 6 – 15 сторінок необхідно до 20 травня 2022  року відправити до редколегії на електронну адресу kafedra_et@ukr.net наступні матеріали:

1) довідку про автора;
2) статтю;
3) рецензію.

ПУБЛІКАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА

Тел. секретаря редколегії

+38(098)1777807 – Ольга Володимирівна.


Про роботу методичного семінару «Сучасні проблеми економічної теорії та методики її викладання» та методологічного семінару «Проблеми та перспективи економічного зростання та входження України в глобальну економіку» на кафедрі у І півріччі 2021-2022 н.р.

Важливим елементом діяльності кафедри економічної теорії, фінансів і обліку юридичного факультету спеціальності «Економіка» є методичні семінари, основною метою проведення яких є підвищення якості освіти, рівня методичної підготовки та педагогічної майстерності викладачів.

Усі викладачі кафедри відповідно до графіку семінару взяли участь у трьох засіданнях, на яких розглядалися різнопланові питання пов’язані з удосконаленням методичної роботи на факультеті. Викладачі виступили за такими темами:

«Магістерська робота з економічної теорії: етапи дослідження та критерії оцінювання», проф.каф. Радченко Л.П.;

«Організація ефективної самостійної роботи студентів при викладанні курсу «МВЕД» в умовах змішаного навчання», проф.каф. Сідельнікова І.В.;

«Особливості педагогічної практики здобувачів освітнього рівня бакалавр як необхідного елемента підготовки кваліфікованого фахівця», доц. Мельникова О.В.

Під час семінарів обговорювались методичні рекомендації до написання та оформлення кваліфікаційної роботи магістра, а також критерії її оцінювання, підготовки, організації та захисту магістерських досліджень; робився акцент на самостійній роботі здобувачів освіти в умовах змішаного навчання в університеті; розглядалися питання практичної підготовки бакалаврів під час проходження практик, надано характеристику баз практик для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 Економіка.

Завідувачка кафедри доц. Соляр В.В. порушила питання щодо забезпечення заходів активізації профорієнтаційної роботи.

У дискусіях, обговореннях, дебатах активно брали участь усі присутні члени кафедри економічної теорії, фінансів і обліку та запрошені викладачі споріднених кафедр і циклових комісій університетів та коледжів. Вони висловлювали свої погляди, міркування, ділилися власним педагогічним досвідом. Була відмічена висока активність викладачів під час проведення семінарів.

Також у роботі методичного семінару взяли участь стейкхолдери освітніх програм попередніх років та нових проектних груп. Так Роман Біловус, Марина Басюк та Сергій Строгов активно брали участь в обговоренні освітніх компонентів освітньої програми «Економіка, управління та право» для бакалаврів та магістрів, висловлювали свої пропозиції та зауваження. Отримання періодичного зворотного зв’язку від стейкхолдерів є обов’язковою складовою системи внутрішнього забезпечення якості освіти.

Басюк М. зробила акцент на безпековому управлінні. Вона зазначила, що в сучасних нестабільних умовах управління безпекою організації, підприємства є актуальним та нагальним завданням. Враховуючи той факт, що управління безпекою є комплексним поняттям, необхідним є висвітлення безпекових питань в таких курсах як «Стратегічне управління підприємством» та «Управлінська економіка». Це може бути корисними для здобувачів з різною освітньою та науковою траєкторією. Також, Басюк М. зробила наголос на міжнародних аспектах апробації результатів науково-практичних досліджень магістрантів.

Строгов С. запропонував більше уваги звернути на основний фокус освітньої програми та зробити акцент на здобутті навичок, знань та вмінь з менеджменту, особливо лідерських якостей здобувачів, бізнес-комунікативних умінь та розвитку відповідальності. Мова йшла про особливості викладання курсу «Корпоративна освіта» для економістів. Біловус Р. зосередив увагу на питаннях правового забезпечення та регулювання господарської діяльності через включення таких освітніх компонентів як «Економіка права», «Філософія управління та права», «Правове забезпечення, організація і захист господарської діяльності», «Право для економістів» тощо.

Під час методологічних семінарів, які проводяться на кафедрі, відбувається ознайомлення з новітніми науковими досягненнями в економіці, аналізуються автореферати дисертацій, обговорюються публікації у збірниках наукових праць та матеріали конференцій.

Відповідно до плану роботи за звітний період було здійснено три засідання методологічного семінару. В рамках семінару було представлено презентації за такими темами:

  • «Тенденції та наслідки зовнішньої трудової міграції в Україні», доц. Мельникова О.В.;
  • «Стратегічні засади європейської інтеграції економіки України на інноваційних засадах», доц. Олійник Ю.О.;
  • «Стимулювання економічного зростання національної економіки в нових глобальних реаліях», проф. каф. Радченко Л.П.

У ході обговорення науковцями піднімалися актуальні проблеми розвитку національної економіки, зокрема пропонувалися шляхи та напрями вирішення окреслених проблем відповідно до проблематики ініціативної наукової теми кафедри «Соціально-економічні умови та інноваційні чинники забезпечення економічного зростання національної економіки».

Результатами методологічного семінару викладачів кафедри є: підготовка до публікації наукових статей до збірнику ХНПУ імені Г.С.Сковороди «Економіка», колективної наукової монографії «Антикризове регулювання та стимулювання інноваційного розвитку національної економіки в умовах глобальних дисбалансів», участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях тощо.

Керівник семінарів кафедри, доцент Владислава Сідельнікова


Офіційний захист кваліфікаційних  робіт магістрів  на присвоєння  освітнього ступеня «магістр» за спеціальністю 051 «Економіка» на юридичному факультеті  ХНПУ імені Г.С.Сковороди у 2022 році

Згідно з навчальним  планом юридичного факультету студенти - випускники 2 року навчання у магістратурі  денної та заочної форми навчання за спеціальністю  051 «Економіка» здійснили офіційний захист кваліфікаційних робіт у період з 10 по 22 січня 2022 року.

Кваліфікаційна комісія працювала у такому складі:

Голова

кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри економічної теорії, фінансів і обліку Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди – Радченко Любов Пантелеймонівна

Члени комісії Комплексного кваліфікаційного іспиту за фахом:

1. К.е.н., доцент Соляр В.В.
2. К.п.н., доцент Мельникова О.В.
3. К.п.н., доцент Сідельникова В.К.
Технічний секретар – Зайцева П.О.

Офіційний захист кваліфікаційної роботи магістра  є  обов’язковою формою підсумкової державної атестації випускників, які завершують навчання за програмою магістрів за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Економіка, управління та право». Метою проведення захисту кваліфікаційної роботи магістра є оцінка рівня отриманих фундаментальних і професійних знань, практичних умінь та навичок випускників, передбачених освітньо-кваліфікаційними характеристиками магістрів зі спеціальності «Економіка» з використанням загальнодержавних методів комплексної діагностики та прийняття рішень про видачу диплома магістра  за  спеціальністю 051 «Економіка» і освітньою програмою «Економіка, управління та право».

Захист кваліфікаційної роботи магістра  включав доповідь магістранта, демонстрацію мультимедійної презентації, відповіді на запитання кваліфікаційної комісії за наслідками наукового дослідження теми у виконаній випускній роботі магістра, яка рекомендована науковим керівником, випускаючою кафедрою та рецензентом до захисту, що супроводжується відповідною документацією.

        До захисту кваліфікаційної роботи магістра  допущені 100% студентів. Усі студенти одержали позитивні оцінки, якісний результат підготовки фахівців – 100,0%.

Підготовка та захист кваліфікаційної роботи магістра були націлені на здійснення  перевірки фундаментальної та спеціалізованої професійної підготовки студентів, передбачених галузевим освітнім стандартом підготовки магістрів зі спеціальності «Економіка» за освітньою програмою «Економіка, управління та право». Захист показав високий науково-методичний рівень фундаментальної підготовки фахівців, знання ними  економічних категорій, розуміння юридичних законів та складних соціально-економічних процесів, необхідності професійно виваженого і відповідального підходу до прийняття правових та управлінських рішень.

Кваліфікаційна комісія відзначила високий рівень підготовки та здібність до професійної діяльності таких випускників як Басюк М.М., Бурдика А.І., Бондаренко Я.О., Строгов С.А. Ці магістранти  розкрили свої навички застосування важливих методів економічних досліджень для розвитку конкретних ситуацій на мікро- та макрорівнях, показали вміння  вибору ефективної стратегії підприємства, аналізу проблем національної і глобальної  економіки   в сучасних умовах нестабільного економічного розвитку та вміння аргументовано відстоювати свої висновки та пропозиції. В ході захисту усім  студентам члени комісії  задали  мінімум  по 2   питання, на які одержано цілком змістовні або задовільні відповіді, що відображено  в протоколах захисту.

Констатуючи в цілому високий рівень фундаментальної та фахової підготовки випускників-магістрів, кваліфікаційна комісія прийняла рішення про видачу їм дипломів магістра за спеціальністю 051 «Економіка» і освітньою програмою «Економіка, управління та право».

Разом з тим, кваліфікаційна комісія вказала на такі  недоліки:

  1. В аналізі практичних питань деякі студенти продемонстрували недостатній рівень володіння категоріальним апаратом та навичками здійснення мікроекономічного аналізу поведінки економічних суб’єктів ринку.
  2. У процесі обговорення наслідків досліджень не всі студенти змогли глибоко проаналізувати економічні ситуаціїз використанням конкретної статистичної інформації.

Мали місце певні зауваження щодо дотримання вимог до посилань на інформаційні джерела

Загальний висновок 

Захист випускних кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня «магістр» зі спеціальності 051 «Економіка» і освітньої програми «Економіка, управління та право», проведений на юридичному  факультеті денної форми навчання,  свідчить про те, що випускаюча кафедра забезпечує необхідний рівень підготовки економістів, викладачів  економічних дисциплін. Випускники – магістри володіють необхідним обсягом наукових знань, мають навички самостійної та науково-дослідницької роботи, що забезпечує належну базу для їх практичної професійної діяльності та подальшого розвитку людського капіталу.

Голова Кваліфікаційної комісії,  Любов РАДЧЕНКО


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КАФЕДРИ

Викладачі кафедри продовжують активно проводити профорієнтаційну роботу серед учнів випускних класів м. Харкова та області. У грудні відбулися виїзні зустрічі зі школярами та їхніми батьками в закладах загальної середньої освіти та Всеукраїнському освітньому центрі підготовки до ЗНО і ДПА Setstud. Були проведені інформаційні бесіди з випускниками про умови вступу до ХНПУ імені Г.С.Сковороди, особливості прийому на спеціальність Економіка у 2022 році, розповіли про підготовчі курси до ЗНО на базі Університету.

Випускників ознайомили з правилами прийому, спеціальностями юридичного факультету, вимогами, особливостями, термінами та можливими варіантами подання документів для вступу до університету; напрямами та перспективами саморозвитку та професійного зростання здобувачів університету; розповіли про доцільність підготовчих курсів, участь в олімпіадах та конференціях за профілем.

Відбулась зацікавлена розмова про університет, про спеціальності, з яких здійснюється підготовка, про перспективи працевлаштування молодих фахівців. Відбулося знайомство слухачів з історією створення факультету (Інституту економіки і права), відзначено важливість економічної освіти. До зустрічей запрошувалися не лише представники кафедр, а й гаранти нової освітньої програми «Економіка, управління та право», стейкхолдери, які розповіли про переваги та перспективи професії економіста.

Були надані вичерпні відповіді на запитання випускників шкіл щодо особливостей навчання в ХНПУ імені Г.С.Сковороди, умов проживання в гуртожитку, можливості практичної підготовки та працевлаштування після закінчення навчання в університеті. 

Найближчі зустрічі з абітурієнтами пройдуть у прямих ефірах Днів відкритих дверей Університету.


Дорогі друзі! З прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! 

Напередодні свят факультет зібрався разом на традиційних «Новорічних зустрічах», щоб підбити підсумки року, що минає, пригадати важливі й цікаві події, обговорити робочі плани на наступний 2022 рік. Колектив також мав змогу насолодитися святковою атмосферою, сфотографуватися в яскравих новорічних фотозонах разом із новорічним гостем. Під час заходу викладачі обмінювалися вітаннями з прийдешніми святами, що дозволило краще згуртуватися та отримати задоволення від неформального спілкування.

Колектив кафедри щиро вітає усіх зі світлим, душевним святом - Різдвом Христовим! Бажаємо, щоб у кожній домівці був мир і злагода, гармонія та добробут, радість і щастя. Нехай з кожним відбудуться чудеса й прекрасні події, наповнюючи життя яскравими моментами, душевними розмовами, щасливими посмішками та приємними сюрпризами! Любові, добра, благополуччя й процвітання! Нехай 2022 рік принесе вам лише позитивні моменти та приємні події!


1 вересня 2021 року у Харківському національному педагогічному університеті Г.С. Сковороди відбулась урочиста подія: Посвята першокурсників у студенти. Поздоровили першокурсників ректор університету проф. Ю.Д.Бойчук, представники адміністрації міста Харкова та Харківської області. Було проведено прекрасне дійство, в якому з концертними номерами виступили заслужені мистецькі колективи.

Викладачі кафедри економічної теорії, фінансів і обліку також щиро вітають наших першокурсників з приєднанням до великої студентської родини Сковородинівців! Натхнення Вам, дорогі першокурсники-економісти в отриманні важливої для суспільства професії!

Вітаємо керівництво університету, колег-викладачів та співробітників з початком нового навчального року, з Днем Знань!

Здоров‘я, успіхів у професійній діяльності та щастя!


Інформація про висновки кваліфікаційної комісії  щодо перевірки підготовки бакалаврів,  проведення кваліфікаційних іспитів та присвоєння  освітнього ступеня (кваліфікації)  «бакалавр» за спеціальністю 051 «Економіка» на юридичному факультеті  ХНПУ імені Г.С.Сковороди у 2021році

Згідно з навчальним  планом юридичного факультету 09, 11 червня 2021 року студенти 4 курсу денної та заочної форм навчання за спеціальністю  051 «Економіка» складали комплексний кваліфікаційний іспит за фахом та кваліфікаційний іспит з економічної теорії на здобуття освітнього ступеня «бакалавр» з економіки.

Проведені кваліфікаційні іспити та висновки кваліфікаційної комісії свідчать про те, що випускаюча кафедра економічної теорії, фінансів і обліку забезпечує необхідний рівень базової підготовки економістів, вчителів економіки економічних дисциплін. Студенти показали достатньо високий рівень володіння необхідним обсягом наукових знань з «Економіки, бізнесу , економічного мислення», «Історії економіки та економічної думки»,  «Мікроекономіки», «Макроекономіки», «Мікроекономічного аналізу», «Макроекономічного аналізу», «Економічного розвитку», «Економічної компаративістики», мають навички самостійної та науково-дослідницької роботи, що забезпечує належну базу для їх практичної роботи і подальшої освіти з метою здобуття освітнього ступеня  «магістр».

Колектив кафедри економічної теорії, фінансів і обліку бажає нашим випускникам міцного здоров’я, реалізації планів щодо професійної  діяльності на благо розвитку економіки України, натхнення в нарощуванні людського капіталу та особистого щастя.

15.06.2021

к.е.н., доцент Радченко Л.П., голова кваліфікаційної комісії,
професор кафедри економічної теорії, фінансів і обліку

Результати проведення V Міжвузівської студентської наукової конференції  «ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ХХІ СТОЛІТТЯ ОЧИМА МОЛОДІ».

20 травня 2021 року кафедрою економічної теорії, фінансів і обліку ХНПУ імені Г. С. Сковороди в рамках святкування Дня науки було успішно проведено V Міжвузівську студентську наукову конференцію  «ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ХХІ СТОЛІТТЯ ОЧИМА МОЛОДІ». Основним завданням конференції був обмін актуальною інформацією та напрацюваннями теоретичного і практичного характеру щодо проблем та перспектив розвитку економіки ХХІ століття, виявлення інтелектуального потенціалу молоді та активізація науково-дослідної діяльності здобувачів вищої освіти.

 У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (юридичного факультету спеціальності «Економіка»; факультету початкового навчання та природничого факультету); Харківського національного автодорожнього університету; Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України; Київського національного університету імені  Т.Шевченка;  Харківської державної академії дизайну та мистецтв; Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського “ХАІ”; Харківського патентно - комп'ютерного коледжу; Харківського фахового коледжу інформаційних технологій Державного університету телекомунікацій та учні авторської школи Бойко.

Конференція проходила в онлайн-форматі із залученням ДП Moodle та відеоконференції Meet. На ДП Moodle були розміщені тези доповідей здобувачів, з яким мали можливість ознайомитися усі учасники задля активного обговорення під час проведення конференції. За допомогою сервісу Meet-конференції здобувачами були презентовані доповіді з питань формування сучасної національної економіки в умовах глобалізації, досліджені процеси інноваційного розвитку на мікро- та макрорівнях, висвітлено аспекти оптимізації фінансово-господарської діяльності суб’єктів підприємництва, проаналізовані проблеми інституційно-правового забезпечення й управління розвитком підприємств. Серед питань, які викликали жваве обговорення слід відзначити проблеми взаємозалежності економіки та екології, а також проблеми безробіття та міграції українського населення.

Усі учасники конференції отримали сертифікати та позитивний досвід наукової діяльності.

За результатами конференції підготовлено електронну збірку тез доповідей учасників.

Дякуємо усім учасникам, науковим керівникам та організаторам за плідну роботу і цікаву інтелектуальну комунікацію!


Шановні здобувачі вищої освіти, випускники шкіл, а також усі, хто цікавиться питаннями економіки!

Нагадуємо, що 20 травня 2021 року о 13.00 годині кафедра економічної теорії, фінансів і обліку ХНПУ імені Г.С.Сковороди організовує проведення V Міжвузівської студентської наукової конференції “Тенденції та перспективи розвитку економіки ХХІ століття очима молоді”, яка відбудеться за адресою:  м. Харків, вул. Алчевських, 29, ауд. 218 або ж у онлайн-форматі за посиланням: meet.google.com/iib-iafs-tbb

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у її проведенні, приєднатися до обговорення актуальних проблем розвитку національної економіки та питань ефективного функціонування підприємств! Ознайомитися із регламентом конференції та темами доповідей учасників Ви можете у програмі конференції.

Файл з програмою конференції 


Вітаємо.                                                                                                                                                    

Дякуємо за участь у GLOBAL MONEY WEEK 2021.
Сподіваємось, що захід був корисним та цінним для Вас.
Національний банк України - координатор національних заходів з фінансової обізнаності.                                                                                                                 

 Запрошуємо підписатися у фейсбуці на новини з фінансової обізнаності в Україні "Financial Literacy Ukraine " щоб бути у курсі змін які відбуваються в Україні

https://www.facebook.com/finlitukraine/


 

Профорієнтаційне повідомлення:

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА В УМОВАХ КАРАНТИНУ

В умовах карантину профорієнтаційна робота дещо ускладнилась.Зараз, нажаль, можливість безпосереднього спілкування та співпраці  з випускниками закладів загальної  середньої освіти обмежена, але викладачі кафедри економічної теорії, фінансів і обліку знаходять все нові можливості  донести переваги навчання за спеціальністю «Економіка»  в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди  майбутнім абітурієнтам.

Пам’ятаючи, що вирішальною обставиною при виборі закладу вищої освіти і спеціальності є інформаційна обізнаність майбутніх студентів, кафедра звернулась до навчального центру «Paradigma», який вже другий рік готує у Харкові випускників шкіл до складання ЗНО та студентів до складання ЄВІ, щоб детально ознайомити майбутніх абітурієнтів з актуальною інформацією про особливості підготовки фахівців за спеціальністю 051 «Економіка» у нашому університеті, можливості професійної реалізації випускників, умови вступу на перший (бакалаврський) та другий (магістерський) рівні вищої освіти у 2021 році на освітню програму «Економіка, управління та право».

Наші двері завжди відчинено для допитливої молоді. Чекаємо на нове поповнення нашої студентської родини.


ЕКОНОМІСТ У НОВУ ЕПОХУ або ЯК ЗОРІЄНТУВАТИСЯ У ПРОФЕСІЇ?

В умовах динамічної цифрової трансформації економіки багато професій стають більш технологічними, у той же час змінюється їх роль і популярність. Щодо професії економіста, то, на нашу думку, завжди буде потрібен фахівець, який правильно розставить пріоритети і визначить цілі для максимізації результату. Розуміння суті майбутньої професії студентами-економістами та молоддю в цілому, яка обирає майбутній професійний шлях, дозволить їм краще адаптуватися в мінливому світі, бути задоволеним своїм вибором,ставши фахівцем з економічної ефективності цифрової епохи. Тож як буде затребуваний економіст і як сформувати творчу особистість економіста, за ресурс якого будуть боротися конкуренти-роботодавці?

На основі матеріалів, зібраних у результаті порівняльного дослідження якості профорієнтації шкіл Харківської області, звітних документів просвітницько-виховних заходів здобувачів першого року навчання спеціальності «Економіка» юридичного факультету університету, анкетування на форумах молодих економістів-випускників, проведено наукове узагальнення тенденцій потреби у професії економіста на ринку праці, щоб оцінити привабливість фаху і рівень задоволеності. Дослідження проводилося з використанням системного підходу та економіко-статистичних методів.

Порівняльне профорієнтаційне дослідження дозволило уточнити ступінь важливості основних характеристик професії економіста, які потрібно враховувати при профорієнтаційній роботі в школах, при підготовці студентів з тим, щоб випускник університету відповідав вимогам сучасного і майбутнього ринку, впевнено дивився у завтрашній день і відчував, що його плідна економічна діяльність невіддільна від творчої самореалізації. Дослідження дозволило, хоча і з суттєвими поправками, оцінити привабливість професії економіста у найближчому майбутньому.

У цифрову епоху професія економіста буде найбільш затребуваною. Але це буде інший, новий рівень. Створювати добре «ім'я» експерта-економіста треба вже зараз. Творчі здібності та вміння ефективно використовувати знання з активним використанням високих технологій уже зараз користуються попитом у роботодавців. Спостерігається виражений зсув трудових навичок, необхідних молодим людям, щоб залишитися у професії. Зараз складно уявити, які трудові навички треба вдосконалювати. Немає бажання витрачати час, гроші на знання, які стануть марні в майбутньому. Немає необхідності приділяти надмірну увагу до обсягу знань, які не знадобляться в майбутній професійній діяльності. Завдання – сформувати базові і спеціальні професійні компетенції.

Вища економічна освіта має свою специфіку, а підготовка економістів є однією із найважливіших передумов забезпечення розвитку економіки. Оволодіння економічною спеціальністю в ХНПУ імені Г.С. Сковороди передбачає пізнання закономірностей економічних відносин та набуття навичок активного учасника й управлінця в таких відносинах. Це забезпечується шляхом викладання таких наукових дисциплін, як мікро- і макроекономіка, міжнародна економіка,менеджмент, фінанси й оподаткування, статистика, інформаційні технології, економіко-математичне моделювання, бухгалтерський облік, поведінкова економіка, економіка освіти, інтелектуальний бізнес та інших.

Університет здійснює підготовку економістів під конкретний ринок з набором здібностей і характеристик, що відповідає сучасним потребам. Але щоб залишитися у професії, вже недостатньо диплому про вищу освіту, молоді економісти повинні постійно змінюватися, розвиватися, здобувати нові спеціальні знання та навички. Кар'єрне зростання передбачає новий досвід, знання, необхідні для конкретної посади, наприклад фінансового аналітика - знання, що включають методи фінансово-економічного аналізу і статистики, а також фінансовий менеджмент.

Як особистість економіст характеризується прогресивним мисленням, він повинен бути організованим і мати схильність до скрупульозної роботи, що вимагає концентрації уваги і посидючості. Необхідно розвивати здібності у студентів до самостійної роботи, в якій важлива світоглядна складова, що забезпечує загальний розвиток особистості і, як наслідок, його ринкову вартість. Таким чином, випускник набуває здатності мислити творчо, оцінювати інноваційні проекти, робити економічні прогнози, здійснювати фінансове планування, застосовувати світовий досвід у вітчизняних господарствах.

Таким чином, аналіз сутності професійної економічної діяльності в сучасному і майбутньому суспільстві допомагає сформулювати основні риси економіста, який відноситься до своєї професії не тільки як до джерела добробуту, а й як до покликання. Задоволеність економічної професією це оціночне ставлення до того, на що сподівався абітурієнт при виборі даної спеціальності.

Молоді економісти також перебувають у процесі оволодіння професією, і вони не мають цілісного уявлення про неї і про її майбутнє. Воно формується на базі отриманих дотеперішнього моменту знань, на основі думок і оцінок викладачів, старших фахівців. Як показало статистичне дослідження повне задоволення від обраної професії має близько 15% студентів та молодих фахівців, більше половини знаходяться у занепокоєнні від свого професійного майбутнього, інші – або взагалі не можуть визначитися, або ж зовсім не проявляють до неї інтересу.

Занепокоєння викликає той факт, що студентів-економістів більше не задоволених, ніж задоволених професією. Ці студенти у перспективі будуть прагнути змінити професію, особливо якщо вона буде більш оплачуваною. Велика відносна частка молодих економістів-випускників (близько однієї чверті), яка теж не задоволена своєю професією (це майже удвічі більше, ніж студентів). І тут вимальовуються проблеми, пов'язані з рівнем придатності, способом професійної спрямованості, а також можливостями, які пропонує заклад вищої освіти. Розчарування може настати при зіткненні з практикою і, ймовірно, буде продиктовано умовами і організацією праці, оплатою і оточенням. Деякі елементи процесу оволодіння економічною професією, як і змістовна сторона, потребують корекції з обох сторін - студентів і викладачів. Логічно, що молоді економісти висувають серйозні претензії до знань, маючи можливості оцінити їх практичну корисність, так як інноваційна економіка вимагає фахівців нового рівня, з новими знаннями і практичними вміннями.

Все ж успіх у майбутній професії залежить від здатності адаптуватися до мінливого світу з його новими тенденціями. Для сучасних умов господарювання, щоб бути ефективним і залишатися у тренді, знадобляться фахівці, здатні змінюватися разом з часом, але при цьому залишаючись особистістю. Майбутній успіх залежить від навичок комунікації і спостережливості. Студенти-економісти, освоюючи сьогодні роботу віртуальних інструментів, вже озброєні на випадок втілення ідеї віддаленої роботи, працюючи незалежними фахівцями у хмарному середовищі, позаштатними співробітниками, підрядниками та тимчасово зайнятими фахівцями далеко від господарств.

Зорієнтуватися у сучасному вирі професій, поповнити багаж актуальних знань та бути затребуваним фахівцем з економічних наук зараз дозволяють численні освітні проекти і курси, спеціальні подкасти у соціальних мережах про кар’єру, бізнес, продуктивність, економічну обізнаність та фінансову грамотність.

На які варто звернути увагу? Наприклад, подкаст-ток-шоу «Хто всі ці люди» про цікаві професії. У гості до автора подкасту Наталки Мазепи приходять і розповідають про свою роботу представники незвичайних професій – від директора зоопарку, викладача, маркетолога до сантехніка, генеалогині чи бровістки. Молодій людині, яка знаходиться на шляху вибору професії, буде цікаво дізнатися про перспективи творчої чи фінансової реалізації, почути про складні моменти у робочих буднях, чи, навпаки, про те, чим можна надихатися.

Подкаст «Засновники» – це розмови з проривними підприємцями, громадськими діячами та інноваторами, які впливають на сучасні ринки. Цікаві питання ведення бізнесу в сучасних умовах, управління ціннісним бізнесом, ухвалення рішень розміщені на платформі Anchor.

Подолати проблеми з продуктивністю і розподілом свого часу допоможе проект «Я не встигаю». Також тут можна отримати навички роботи у команді, спільного виконання проектів, мотивації співробітників.

Навчальний тренінг з фінансової грамотності FinelessOn, що розроблений експертами в галузі фінансів під егідою Міністерства освіти і науки України, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Університету банківської справи, Національного банку України  на основі матеріалів навчального посібника для учнів старших класів «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?», буде корисним не лише для молоді, а й усім тим, хто повсякденно стикається з фінансовими питаннями.

Якщо ви – свідома людина і переймаєтеся проблемами економіки і навколишнього світу, подкаст «Антропоцешо» допоможе розібратися у питаннях прогресу та екології, економіки та поведінки людей, компанії, міста чи країни в цілому.

Для глибшого розуміння економічних питань, розкриття потенціалу економіста можна скористатися можливостями спеціальних онлайн-курсів на найбільшій платформі в Україні Prometheus, де завжди можна знайти популярні теми. Платформа пропонує варіанти індивідуальної і корпоративної освіти, яку забезпечують найкращі лектори, спеціалісти провідних компаній, представники міжнародних організацій та уряду України. Розширити та набути компетенцій практика-економіста дозволить самонавчання на платформах дистанційного навчання «Сікорський», IsPro та ін.

Для студентів економічної спеціальності ми пропонуємо скористатися авторськими курсами викладачів кафедри економічної теорії, фінансів і обліку, розроблені відповідно до навчальних програм спеціальності та розміщені на дистанційній платформі Moodle, а також приєднатися до он-лайн курсів оволодіння практичними навичками ведення бухгалтерського обліку на сучасному програмному забезпеченні.

Отже, якщо вас не лякають висока відповідальність, ви маєте високу інтелектуальну працездатність, розвинену логічну пам'ять, високу концентрацію, вміння працювати з великими обсягами інформації та грамотно викласти і довести власну точку зору, маєте активну життєву позицію, то можете взяти участь у конкурентній боротьбі за робоче місце економіста, або ж, володіючи спеціальними економічними знаннями, сміливо відкрити власний бізнес. Універсальність професії дозволяє знайти роботу в будь-якій сфері економіки.

Вікторія Соляр,

завідувач кафедри економічної теорії, фінансів і обліку


Шановні здобувачі вищої освіти та випускники шкіл!

Запрошуємо Вас взяти участь у V Міжвузівській науковій конференції “Тенденції та перспективи розвитку економіки ХХІ століття очима молоді”, яка відбудеться 20 травня 2021 року о 13.00 годині в ХНПУ імені Г.С.Сковороди за адресою:  м. Харків, вул. Алчевських, 29, ауд. 218.

 Тематичні напрями (секції):

1. Проблеми та інноваційні чинники розвитку національної економіки в умовах глобалізації.
 
2. Інституційно-правове забезпечення й управління розвитком підприємств.

За результатами роботи конференції планується видання збірки наукових матеріалів. Збірник тез в електронному варіанті буде розміщений на сайті університету та розісланий учасникам. Кожен автор отримує сертифікат учасника конференції. 

Детальні відомості в інформаційному листі.


Науково-методичні семінари кафедри для професійного розвитку викладачів

Важливою складовою науково-методичної діяльності кафедри є робота методологічного (керівник – к .е. н., доц., професор кафедри Радченко Л.П.) та методичного (керівник – к. п. н., доц. Сідельнікова В.К.) семінарів, на яких з метою підвищення якості економічної освіти та професійної майстерності викладачів обговорюються актуальні  проблеми методології економічних досліджень, методики викладання економічних дисциплін, питання організації освітнього процесу, відбувається обмін практичним досвідом та актуальною інформацією, пошук оптимальних шляхів розв’язання проблем. Семінари проводяться кафедрою на постійній основі щомісяца відповідно до затверджених планів роботи.

9 березня 2021 р. відбувся методичний семінар кафедри на тему: «Поєднання традиційного та електронного навчання  як умова підвищення ефективності підготовки  сучасного фахівця з економіки» (доповідач – к.е.н., доц., професор кафедри Сідельнікова І.В.)  У ході семінару були обговорені  нові підходи до економічного навчання в умовах карантинних обмежень кількості аудиторних занять, можливості їх реалізації шляхом  застосування онлайн-технологій, що забезпечують ефективне поєднання безпосередньої та опосередкованої форм взаємодії студентів і викладачів у вигляді змішаного навчання. Особливо наголошено, що успішна реалізація навчальних дисциплін у змішаному форматі передусім залежить від готовності викладача адаптувати свій підхід до подачі матеріалу, методів викладання й розуміння ролей викладача і студентів у освітньому процесі.

Результатом дискусії стало визначення подальших напрямів роботи кафедри щодо організації освітнього процесу в умовах поєднання традиційного і електронного навчання, його організаційної, науково-методичної та технологічної складових.


ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА МАГІСТРІВ ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ «ЕКОНОМІКА, УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВО»


ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ МАГІСТРІВ 2020


Проведення науково-дослідної практики  магістрантів


Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди запрошує наукових працівників, викладачів, магістрантів, аспірантів до участі у виданні збірника наукових праць «Економіка», випуск 19/2021

Повідомляємо, що збірник зареєстровано в міжнародному каталозі періодичних видань: Ulrichswe Global Serials Directory, OCLC WorldCat,  Open Academic Journals Index (OAJI), Research Bible, Index Copernicus, Google Scholar,BASE (Bielefeld Academic search Engine), Open AIRE, електронну версію включено до Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, але тимчасово збірник не має статусу фахового.

Для публікації статті обсягом 6 – 15 сторінок необхідно до 31 березня 2021  року відправити до редколегії на електронну адресу kafedra_et@ukr.net наступні матеріали:

1) довідку про автора;
2) статтю;
3) квитанцію про сплату вартості публікації наукової статті

Видання із надрукованою статтею надсилається авторам поштою замовним листом (тільки тим, хто мешкає за межами Харкова) або надається на кафедрі економічної теорії, фінансів і обліку ХНПУ імені Г.С.Сковороди за адресою: м.Харків, вул.Алчевських, б.29, к.212.

Тел. секретаря редколегії

+38(098)1777807 – Мельникова Ольга Володимирівна.

Вимоги до оформлення статей

Довідки про авторів

Адреса редколегії:

вул. Алчевських, 29, м. Харків, Україна, 61002

Електронна адреса: kafedra_et@ukr.net


 

61002,  м. Харків, вул. Алчевських (Артема), 29,  к. 212
тел. (057) 700-35-16

e-mail:  kaf-economical-theory@hnpu.edu.ua

Завідувач кафедрою:
Соляр Вікторія Василівна,

кандидат економічних наук, доцент

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.