Підручник для студентів вищих навчальних закладів «Культура ранньомодерної Європи»

26 травня 2017 року на базі історичного та економічного факультетів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулася  презентація наукового підручника  для  студентів вищих навчальних закладів «Культура ранньомодерної Європи», під редакцією Коцура Віктора Петровича – доктора історичних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук  України, ректора  Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та Балуха Василя Олексійовича – доктора історичних наук, професора, член-кореспондента Національної академії педагогічних наук  України, декана філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету.

З вітальним словом виступив доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, ректор Прокопенко Іван Федорович. Модератором зустрічі була доктор філософських наук, професор кафедри суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти, декан історичного факультету Бережна Світлана Вікторівна.

Для науковців та студентів, які займаються дослідженням історії ранньомодерної Європи, вивченням теологічних, соціокультурних напрямів цієї тематики в історичному просторі,  ця праця може  слугувати не аби яким помічником в вирішенні  або пошуку відповідей на  широкий спектр питань.

У підручнику систематично викладено культурний поступ європейських країн у XVI – першій половині XVII ст. У полі зору науковців – особливості формування соціокультурного середовища ранньомодерної епохи, специфіка культурного розвитку Європи доби раннього Нового часу. У додатках уміщено термінологічний словник, перелік географічних назв і видатних постатей  європейської культури ранньомодерного періоду, предметний, географічний та іменний покажчики та великий бібліографічний перелік.

На зустрічі гості оголосили про присвоєне звання «Почесного професора» ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» ректорові І.Ф. Прокопенку та було передано до музею нашого університету пам’ятну медаль «30 років з Дня заснування ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди».

Авторами підручника «Культура ранньомодерної Європи» були подаровані нашому університету власні наукові доробки, а саме: «Культура античності», «Історія середніх віків», «Практикум з історії середніх віків», «Історія античної цивілізації».

Під час зустрічі відбулась дискусія з даної тематики, де рецензентом підручника був кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Сєряков Сергій Олегович. До жвавого обговорення долучились і члени Студентського наукового товариства історичного факультету.  Така праця як «Культура ранньомодерної  Європи»  об’єднує викладачів та студентів, які активно займаються науково-дослідною роботою і всіх, хто цікавиться надбанням світової культурної спадщини.