Зустріч керівників закладів вищої освіти Харківської області

14 липня 2022 року відбулась зустріч керівників закладів вищої освіти Харківської області, на якій було обговорено  підготовку до нового навчального року, роботу приймальних комісій в умовах воєнного стану, масштаби пошкоджень і руйнувань закладів освіти внаслідок військової агресії рф, а також першочергові заходи для їхнього відновлення. Особливість освітнього процесу полягає в його безперервності, тому надважливо розпочати навчання вчасно і організовувати його максимально наближено до довоєнного.  Окремо було обговорено безпекову ситуацію для усіх учасників освітнього процесу, адже сьогодні Харків є тим містом, де щодня вчиняються воєнні злочини і злочини проти людяності. Окупанти цілеспрямовано обстрілюють заклади освіти та мирне населення. 

До повномасштабного вторгнення рф в області функціонували 24 заклади вищої освіти державної та комунальної форм власності. Нині 21 заклад відчув на собі агресивні дії країни-окупанта. Вщент зруйновано один із навчальних корпусів Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, значних пошкоджень зазнали Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, коледж Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, спорткомплекс Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Унікальні експериментальні бази цих закладів віднесені до таких, що становлять національне надбання держави. Університети не один рік поспіль посідали гідні позиції в українських і міжнародних рейтингах закладів вищої освіти.

Ректор нашого університету Ю. Бойчук закликав ректорів відповідально поставитися до необхідності фіксувати руйнування будівель та знищення матеріально-технічної бази. Документування дій воєнних злочинців стане важливою доказовою базою у відновленні справедливості для України. Акцентував увагу і на забезпеченні першочергового переведення на вивільнені місця державного (регіонального) замовлення здобувачів освіти з-поміж внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників бойових дій, зарахованих до закладів вищої освіти в минулих роках. Невідкладно переводити на місця державного (регіонального) замовлення дітей загиблих захисників і захисниць України, які були зараховані до ЗВО в минулих роках.

Харків завжди був студентською столицею, таким він і буде надалі.

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.