Шануємо видатного мовознавця Харківської філологічної школи

23 березня 2023 року розпочала роботу ХХ Міжнародна конференція з актуальних проблем лінгвістичних дослiджень «Мова, думка, людина», присвячена пам’яті й з нагоди 95-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Лідії Андріївни Лисиченко. Співорганізаторами цієї конференції є від України: Інститут української мови та Інститут мовознавства імені Олександра Потебні Національної академії наук України. Від міжнародних партнерів: Університет Пейс (Нью-Йорк, США); Ардаханський університет (Туреччина); Університет імені Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка); Університет Нижньої Сілезії (Республіка Польща).

Усього для участі в конференції надійшло понад 130 заявок від представників наукових та освітніх закладів Харкова, Києва, Тернополя, Львова, Кривого Рогу, Дніпра, Херсона, Кам’янця-Подільського, Сум, Запоріжжя, Івано-Франківська, Чернівців, Закарпаття та закладів вищої освіти наших освітніх партнерів. Урочисто відкрив роботу конференції ректор нашого університету професор Юрій Бойчук. З привітальним словом до учасників конференції звернулися директор Інституту української мови НАН України професор Павло Гриценко, керівники українських та європейських вишів. У пленарному засіданні взяли участь представники лінгвістичної еліти України, які у своїх виступах актуалізували наукову вагу мовознавчого доробку професора Лідії Лисиченко (1928  - 2021), яка присвятила своє життя науковій і викладацькій діяльності в ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

24 березня відбувся круглий стіл «Особистість Лідії Андріївни Лисиченко в контексті українського мовознавства й вищої філологічної освіти», на якому презентували такі проєкти:

книга «Професор Лідія Андріївна Лисиченко: життя під знаком філології. Спогади сучасників /за заг. ред. О.О. Маленко. Харків : ХНПУ; ХІФТ, 2023. 140 с.;

відеоролик «Королева філології»;

покажчик праць «Лисиченко Лідія Андріївна, доктор філологічних наук, професор (до 95-річчя від дня народження) : біобібліографічний покажчик», укладений сектором довідково-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

віртуальна аудиторія імені професора Л.А. Лисиченко.

Мовознавча спільнота відзначила потужний рівень наукового потенціалу конференції, а також високий пафос пошанування Лідії Андріївни Лисиченко — відомої сковородинівської мовознавиці.

Програма конференції