Разом до фахової успішності: методичний семінар для вчителів-україністів Харківщини «Мовно-літературна освіта НУШ: зміни й очікування»

20 квітня 2023 року за сприяння Сковорода-хабу ХНПУ відбулася зустріч учителів-україністів Харківщини з викладачами українського мовно-літературного факультету проф. О.О. Маленко й доц. О.В. Муслієнко.

Тема надто актуальна для сьогоденних словесників: мовно-літературна освіта НУШ, але була певна невідомість щодо цільової аудиторії. Чи прийдуть на зустріч колеги, чи знайдуть час і бажання? Але коли побачили кількість учасників, які весь час приєднувалися (усього було понад 70), ми зрозуміли, що потрібні. І на такій емоційній мотивації розпочали діалог.

Багато питань в учителів 5 класів, адже вперше вони працюють з випускниками початкової ланки НУШ. Який мисленнєвий, мовний, літературний і комунікативний потенціал цих учнів, як вони адаптовані до вивчення програмного матеріалу 5 класу, як навчити правильно читати літературні тексти, щоб формувати з учнів компетентних читачів — ці та інші питання стали предметом жвавого обговорення й дискусії на семінарі.

Серед учасників — учителі Харкова, Харківського району, Ізюмського, Дергачівського, Лозівського, Барвінківського, Сахнощанського, Куп’янського, Зміївського. Були з Коломаку, Люботина, Коротича. Приємно було бачити вчителів Донеччини. Приєдналися колеги-викладачі інших вишів.

Але найбільшою емоцією (розчулилися!) були відгуки й щира вдячність від наших випускників — учителів з різних українських міст і сіл: «Дякуємо вам, ви найкращі викладачі», «Ми наче побували на парах, дякуємо, як завжди цікаво», «Дякуємо, що ви з нами, це потрібно нам», «Дуже корисна інформація, знадобиться в роботі», «ХНПУ рулить! Дякуємо!»

Заради цього й варто працювати: готувати заняття з цікавих й актуальних тем, не зупинятися у власному розвиткові, бути в тонусі й мейнстримі сучасних освітніх тенденцій. Щоб наші студенти й випускники отримували потрібну для професійного розвитку інформацію саме тут, в університеті, від найкращих викладачів!

Тож цей ланцюжок «студент — викладач — учитель» не переривається, бо ми разом, в одному човні долаємо бурхливі хвилі освітнього океану.

Подолаємо! Переможемо! Усе буде Україна! 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.