Міжнародний форум освітян «Педагогічна еліта України: ціннісні орієнтири»

16 лютого 2023 року, у День Єднання українського народу, ректор Сковородинівського університету Юрій Бойчук взяв участь у Міжнародному форумі освітян «Педагогічна еліта України: ціннісні орієнтири». Організаторами заходу стали МОН України, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, НАПН України, Міжнародна асоціація ректорів педагогічних університетів Європи.

На початку зустрічі учасників форуму привітали:

  • Володимир Зеленський, Президент України;
  • Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України;
  • Василь Кремень, Президент НАПН України;
  • Віктор Андрущенко, в.о. ректора УДУ імені Михайла Драгоманова.

Під час форуму було обговорено стратегії та ініціативи, спрямовані на підготовку ефективних педагогів, здатних забезпечити якість освіти та формування цінностей молоді, її готовність до викликів дорослого життя, що сприятиме подальшому розвитку нашої країни.

Учасники зібрання також обговорили питання удосконалення професійної майстерності педагогічної еліти, стратегію неперервної освіти, формування якості й безпеки освітнього простору в нових умовах життя. Особливу увагу було приділено роботі з дітьми на деокупованих територіях, які перебували певний час під впливом російської пропаганди.

Під час роботи форуму голова правління БФ «Фонд освітніх ініціатив» Антон Дзюба презентував новостворений Освітній хаб ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Учасники зустрічі дистанційно ознайомилися з інноваційним освітнім простором в Сковородинівському університеті, де вступники, здобувачі освіти, викладачі, батьки та всі охочі – зможуть отримати психологічну підтримку, можливість безкоштовно підготуватися до НМТ та ЄВІ, вивчати або вдосконалювати рівень володіння української та іноземними мовами, брати участь у різних проєктах та заходах: тренінгах, майстер-класах, воркшопах та ін. 

З презентації доповідача стало відомо, що в Освітньому хабі ХНПУ імені Г.С. Сковороди створені умови для професійного розвитку педагогів та реалізації найсміливіших освітніх проєктів сковородинівців. В цілому інформація про старт роботи хабу викликала виключно позитивні відгуки освітянської спільноти.

Варто зазначити, що під час заходу на панельних дискусіях розглядалися також безліч актуальних питань, зокрема: 

  •  педагогічна освіта впродовж життя; 
  •  STEM-освіта – High-Tech технопарк, SMART-університет;
  •  освіта для мене – школа для всіх. Заклади освіти: територія безпеки та комфорту.

Участь у роботі форуму взяли освітяни із найбільших міст України.

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.