Екскурсії на мандрівній виставці «Кожен має знати свої права»

З 15 березня по 04 квітня 2017 р. на історичному факультеті працювала мандрівна освітня виставка «Кожен має право знати свої права», створена Громадською організацією «МАRТ», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» i з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Всеукраїнський тур пересувної виставки «Кожен має право знати свої права» організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Експозиція є мобільним навчально-методичним засобом  та складається з більш ніж 20 інформаційних стендів, які відповідно поділяються на 4 тематичні блоки: «Еволюція прав людини», «Цінності прав людини», «Права дитини» та «Окремі аспекти захисту прав людини».

Стенди що містятьсучасну інформацію про походження прав людини, людську гідність, основні ознаки прав людини, заборону дискримінації, критерії правомірності обмежень прав людини, демократію, правову державу та зміст стандартів окремих прав і свобод.

17 березня 2017 року на історичному факультеті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулося урочисте відкриття виставки, де були присутні ректор університету академік Прокопенко І.Ф.; вчений секретар університету професор Тищенко Т.І.;  декан історичного факультету професор Бережна С.В. Після відкриття була проведена перша екскурсія студентам   історичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Відкриття виставки ректором І. Прокопенком

Напередодні відкриття виставки на історичному факультеті  було проведено цікаві майстер-класи з підготовки гідів мандрівної освітньої виставки. Учасниками семінару стали студенти 4 курсу історичного факультету. Виставка проходила в рамках «Тижня історика». Кваліфіковану підготовку було надано тренером  Андрієм Кінашем.

За ці дні виставку відвідали  більше 1 400 осіб.

Протягом двох тижнів екскурсоводи проводили змістовні екскурсії виставку всім бажаючим.   Виставку відвідали студенти юридичного, економічного, українського мовно-літературного факультету ім. Г.Ф. Квітки-Основ'яненка, факультету початкового навчання, іноземної філології, факультету мистецтв, дошкільної освіти, соціології та психології. У дні весняних канікул виставку відвідали школярі  загальноосвітніх шкіл Харкова та області (ЗОШ № 152,  № 3, № 161, № 86, № 51, № 65, № 5, № 10, № 41, № 51, № 95, № 106, № 108, № 125, № 119, № 40, № 17, № 135, № 162, № 29, учні 1-4 класу НВК «Новатор», Близнюковський НВК, Куп’янський НВК, Шарівська ЗОШ № 1, Коробчинський НВК, Козачолопанський НВК, Піщанська ЗОШ, Бабаївська ЗОШ, Ліпецька ЗОШ тощо).

Екскурсія для студентів юридичного та мовно – літературного факультету ім. Г. Квітки – Основ’яненко  ХНПУ імені Г. С. Сковороди

По закінченню виставки учасники-екскурсоводи отримали сертифікати.

Закриття виставки. Вручення сертифікатів.

За схвальними відгуками відвідувачів можна відзначити, що вони зовсім по-іншому побачили сутність прав людини і зрозуміли наскільки важливо знати про це кожному з нас. Беззаперечно, тематика виставки змусила замислитися, наскільки важливо не тільки знати, але й вміти захищатисвої права і свободи, дала поштовх студентам факультету наполегливіше вивчати основи демократичного суспільства.

Відгуки про виставку

Інформацію щодо виставки розміщено на офіційній сторінці ХНПУ ім. Г. Сковороди (історичний факультет).

Режим доступу: