Діалог щодо проблем організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти

19 березня 2021 року у межах круглого столу на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди спільно з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, було проведено діалог щодо проблем організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Метою заходу стало обговорення проблем та визначення шляхів їх швидкого розв’язання й подальшого вдосконалення умов і форм дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти Харківської області.

Модератором круглого столу була Анжеліка Сергіївна Крутова – директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, яка актуалізувала проблеми організації дистанційного навчання. Начальник управління державної служби якості освіти у Харківській області Світлана Євгенівна Вольянська представила аналіз якості впровадження дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти Харківщини.

Ректори педагогічних закладів вищої освіти розкрили роль педагогічних працівників у організації дистанційного навчання школярів. Зокрема, ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди Юрій Дмитрович Бойчук поділився цінним досвідом університету у формуванні цифрової компетентності здобувачів освіти. Ректор Харківської гуманітарно-педагогічної академії Галина Федорівна Пономарьова розповіла про особливості організації дистанційного навчання здобувачів академії, а ректор Харківської академії неперервної освіти Любов Денисівна Покроєва представила прогарами підвищення кваліфікації вчителів щодо оволодіння інструментарієм змішаного навчання та організації дистанційної роботи з батьками.

Особливості сучасного цифрового середовища в закладах загальної середньої освіти, основні аспекти технічного забезпечення дистанційного навчання в області та місті Харкові розкрили Володимир Васильович Ігнатьєв – заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Валерій Миколайович Шепель – начальник відділу загальної середньої освіти Департаменту освіти Харківської міської ради. Директор інституту інформатизації освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди Андрій Іванович Прокопенко розкрив переваги та доцільність використання в освітньому процесі платформи дистанційного навчання Moodle, переконливо представивши позитивний досвід університету.

До участі в обговоренні долучились начальники відділів освіти, директори шкіл та їхні заступники, учителі-практики. Вони поділились досвідом організації дистанційної освіти, визначили труднощі та окреслили перспективи їх вирішення. Також до діалогу доєднались представники закладів вищої освіти м. Харкова та міжнародних громадських організацій.

Трансляцію заходу можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3tNtvmq7Ozw