Наукова конференція з питань мовної освіти: спільне обговорення нагальних проблем

Восени в Полтавському національному педагогічному університеті відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні проблеми дослідження української мови й методики її навчання в закладах загальної середньої та вищої освіти», співорганізаторами й активними учасниками якої стали викладачі кафедри українознавства і лінгводидактики.

На пленарному засіданні наш факультет представили декан Голобородько К.Ю. та завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики Маленко О.О.

Серед питань, які обговорювали мовознавці на секційних засіданнях, є такі, що торкаються антропоцентричної парадигми наукового вивчення й опису мови (доповіді доцентів кафедри Варич Н.І., Василенко Я.В., Нестеренко Н.П., Петрової Озель Л.П., Піддубної В.В., Полозової О.О., Умрихіної Л.В.); структурно-семантичних й прагматичних параметрів лексичних, фразеологічних та граматичних одиниць; методології й практики формування лінгвістичних компетентностей у проекції на сучасні освітні вимоги (доповіді доцентів кафедри Марцин С.О, Ткач О.В.).

Співпраця з кафедрою української мови Полтавського педагогічного університету триває із початку функціонування кафедри українознавства і лінгводидактики. Серед спільних заходів наших кафедр — наукові конференції, науково-методичні семінари для шкільних учителів та вишівських викладачів, спільні слухання звітів аспірантів, виступи з гостьовими лекціями перед студентами, викладачами й учителями (проф. Маленко О.О. (ХНПУ), доц. Ніколашина Т.І. (ПНПУ).

Сподіваємося на подальше науково-методичне товаришування з кафедрою української мови ПНПУ та нові цікаві заходи й події!