План науково-дослідної діяльністі кафедри

Науково-дослідна діяльність кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти є невід’ємною частиною цілісної науково-дослідної діяльністю університету. Колектив кафедри працює над розробкою комплексної наукової теми «Формування інтегральної компетентності майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти в процесі професійної підготовки» 0119U103816. Керівник теми: професор Тарарак Наталія Григорівна. В її рамках викладачами досліджуються такі наукові питання: професійна підготовка працівників дошкільної освіти в Україні; сучасні технології художньо-естетичного навчання та виховання дітей дошкільного віку; мистецтво як засіб соціалізації дошкільників; можливості артпедагогіки в навчально-виховній роботі з дітьми; використання сучасних ігрових технологій у закладах дошкільної освіти; удосконалення музично-педагогічної підготовки майбутніх працівників дошкільної освіти; формування у майбутніх вихователів національних цінностей; розвиток голосової культури майбутнього педагога; інтеграційний підхід до викладання дисциплін художньо-естетичної спрямованості у професійно-педагогічній підготовці працівників закладів дошкільної освіти.

Міжнародні зв’язки професорсько-викладацького складу кафедри реалізуються шляхом участі у міжнародних науково-практичних конференціях, де викладачі обмінюються професійним досвідом з іноземними колегами.

У 2010 році кафедрою започатковано проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дошкільна освіта у сучасному освітньому просторі: актуальні проблеми, досвід, інновації». Здобутком конференції є видання збірника статей її учасників.

У межах залучення здобувачів освіти до науково-дослідної діяльності 21 квітня 2023 року кафедрою проведено VІІІ науково-практичну конференцію «Дошкільна освіта у сучасному освітньому просторі: актуальні проблеми, досвід, інновації», в якій взяли участь близько 80 учасників.

Кафедрою теорії, технологій і методик дошкільної освіти розроблено концепцію організації наукової роботи здобувачів, націлену на їх безпосередню підготовку до майбутньої професійної діяльності. На постійній основі працює «Студентське наукове товариство». Здобувачі, що виявили схильність до наукової діяльності, беруть активну участь в студентських наукових конференціях і олімпіадах. На Всеукраїнській олімпіаді з дошкільної освіти студенти традиційно посідають призові місця.

Викладачі кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти регулярно проходять підвищення кваліфікації :

У Міжнародних програмах підвищення кваліфікації:

1) Доцент Бакай С.Ю., м. Люблін, Республіка Польща. Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів середньої освіти на тему: «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів та магістрів в країнах Європейського союзу та в Україні», з 26.06.2023 по 03.07. 2023 р.

2) Доцент Бакай С. Ю. м. Люблін, Республіка Польща. Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів середньої освіти на тему: «Інтерактивні технології змішаного навчання при підготовці здобувачів освіти  гуманітарних спеціальностей в країнах Європейського союзу та Україні», з 16.10.2023 по 23.10 2023 р.

3) Доцент Григоренко В.Л. м. Люблін (Республіка Польща), Міжнародне підвищення кваліфікації «Фандрайзинг та основи грантової діяльності: зарубіжний та вітчизняний досвід» 1,5 кредити ЄКТС (45 годин), з 12.06 по 19.06.2023 р.

4) Доцент Григоренко В.Л., м. Люблін (Республіка Польща), Міжнародне підвищення кваліфікації «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського Союзу та Україні»» 1,5 кредити ЄКТС (45 годин), з 18.09. по 25.09.2023 р.

5) Старший викладач Доля Ю.В., м. Люблін (Республіка Польща). Міжнародне підвищення кваліфікації «Фандрайзинг та основи грантової діяльності: зарубіжний та вітчизняний досвід» 1,5 кредити ЄКТС (45 годин), з 12.06 по 19.06.2023 р.

6) Доцент Ковтун А.В., Польша. Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку, м. Люблін. Міжнародне підвищення кваліфікації. «Фандрайзинг та основи грантової діяльності: зарубіжний та вітчизняний досвід». З12 травня по 19 червня 2023 року.

7) Доцент Ковтун А.В., Польша. Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку, м. Люблін. Міжнародне підвищення кваліфікації. «Академічна доброчесність та тайм-менеджмент при підготовці наукових робіт: зарубіжний та вітчизняний досвід», з 29 травня по 05 червня 2023 року.

8) Доцент Ковтун А. В., Польша. Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку, м. Люблін. Міжнародне підвищення кваліфікації. «Інтерактивні технології змішаного навчання при підготовці здобувачів освіти гуманітарних спеціальностей в країнах європейського союзу та Україні», з 16 жовтня по 23 жовтня 2023 року.

У Міжнародних науково-педагогічних стажуваннях:

1) Професор Танько Т.П., професор Тарарак Н.Г., доценти Давидова М.О., Ларіна І.О., Ковтун А.В., Шевченко Н.О., ст. викл. Доля Ю.В. взяли участь у науково-педагогічному дистанційному стажуванні «Управління науковими та освітніми проєктами: міжнародний досвід», Венеціанський університет Ка Фоскарі (Венеція, Італія). Термін стажування: з 16 жовтня по 16 грудня 2023 року.

Проф. Танько Т.П., проф. Тарарак Н.Г., доц. Ларіна І.О., є постійними членами журі І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Спільно з Центром зайнятості організовано курси підвищення кваліфікацї для вихователів та керіників ЗДО Харківської області