Останні події ради молодих вчених

ПРОЄКТ "НАУКОВІ SMART-ЛЕКЦІЇ"

Обмін досвідом між Рейнським університетом Фрідріха Вільгельма в Бонні та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди відбувся 12 та 13 березня у форматі наукових смарт-лекцій.

У перший день учасники зустрічі мали можливість ознайомитися з науковою smart-лекцією від кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова, Олени МУСЛІЄНКО, на тему "Наративи війни: "Коли мене запитають, що таке війна, я без роздуму відповім: імена" (Максим Кривцов "Далі"). Спікерка розповіла присутнім детальну інформацію щодо патрона нашого університету, Григорія Савича Сковороди, зосередила увагу на творчості письменників "розстріляного відродження", окрім цього, ознайомила слухачів із інформацією щодо відомого українського харківського письменника, поета, Сергія Жадана. Наприкінці зустрічі наголосила на важливому внеску українських режисерів, які отримали "Оскар", як за кращий документальний фільм "20 днів у Маріуполі".

У другий день присутні мали можливість ознайомитися з науковою smart-лекцією від здобувачки вищої освіти Боннського університету, голови Асоціації українських студентів Боннського університету "UniBonn.UA", Тетяни НАЗАРУК; консультанта з питань координації та навчання іноземних студентів, міжнародного офісу Боннського університету, Максиміліана ҐЕРМЕЙЄРА; координаторки проєктів та радниці у справах біженців, міжнародного офісу Боннського університету, Катаріни КРОЙДЕР-ЗОННЕН, на тему "Навчальні можливості для українців в Боннському університеті".

За два науково-насичені дні до проєкту доєдналося понад 140 учасників, які мали можливість поглибити свої знання та отримати новий та корисний досвід.

Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди висловлює щиру подяку Рейнському університету Фрідріха Вільгельма в Бонні за активну співпрацю в межах проєкту "Наукові smart-лекції" й продовжує сприяти поширенню наукової діяльності серед міжнародної аудиторії.


ТИЖДЕНЬ НАУКИ

Протягом 06.11.2023-10.11.2023 було реалізовано два масштабних проєкти у межах Тижня науки з нагоди Міжнародного дня науки в ім'я миру та розвитку: «Наукове наставництво» та науково-розважальний захід «Науковий «STAND-UP»» від Студентського наукового товариства.

Проєкт «Наукове наставництво» передбачав тематичні зустрічі в різних форматах, зокрема лекцій, майстер-класів, вебінарів, презентацій-доповідей, де спікери, здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня, члени РМУ, змогли поділитися корисним досвідом та порадами. Доповідачі зосереджували увагу на практичних навичках, на важливості наукової діяльності в наш час, на поглибленні знань не тільки з фахової компетентності. Наприкінці кожної Zoom-зустрічі учасники мали можливість поставити запитання та отримати змістовні й ґрунтові відповіді. 

«Науковий «STAND-UP»» успішно був реалізований протягом двох насичених днів, 07.11.2023-08.11.2023., де здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів змогли продемонструвати власні науково-гумористичні виступи й проілюструвати творчі та креативні навички. Наприкінці другого дня вельмишановні члени журі оголосили підбиті підсумки конкурсу та переможців заходу.

Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди продовжує активно популяризувати наукову діяльність та втілювати масштабні освітні проєкти.


Шановні сковородинівці, здобувачі освіти другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти! Написання наукової роботи вимагає наразі відповідальності, прозорості та доброчесності! 

За рекомендаціями Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та ініціативи колективу ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди було розроблено «Декларацію про дотримання академічної доброчесності в ХНПУ ім. Г.С. Сковороди».

Пропонуємо ознайомитися та підписати Декларацію, що знаходиться за QR-кодом. Для цього її необхідно скачати, підписати та в PDF-форматі зберігати на випусковій кафедрі здобувача освіти!


Рефреш-тренінг «Академічне письмо в середовищі закладу вищої освіти»

Концепція академічної доброчесності в сучасному освітньому середовищі – це дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти. Підтримка академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти та представників професорсько-викладацького складу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди здійснюється за допомогою різноманітних заходів. 

22 вересня 2022 року Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди проініціювала проведення рефреш-тренінгу «Академічне письмо в середовищі закладу вищої освіти», який для здобувачів освіти Сковородинівського університету провела випускниця університету, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ольга Олексіївна Осова.

У тренінгу активно взяли участь такі здобувачі:

Гур’єва Вікторія (факультет дошкільної освіти), Красновський Микита (факультет історії і права), Кривуля Юлія (факультет початкового навчання), Перевозчикова Камілла (факультет іноземної філології), Балаба Ольга (Інститут післядипломної освіти і менеджменту), Бульба Вікторія (Інститут післядипломної освіти і менеджменту), Гайова Вікторія (факультет дошкільної освіти), Дігтяр Марія (факультет дошкільної освіти), Зіньковська Владислава (факультет іноземної філології), Коршунова Марія (український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка), Олєшко Аліна (український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка), Очкур Катерина (факультет іноземної філології), Паланська Ганна (український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка), Резникова Юлія (Інститут післядипломної освіти і менеджменту), Рябченко Ольга (Інститут післядипломної освіти і менеджменту), Сайко Марія (Факультет дошкільної освіти), Софіна Ксенія (факультет дошкільної освіти), Шидіч Катерина (факультет історії і права), Ільєнкова Вікторія (український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка), Кваша Андрій (факультет початкового навчання).


НАУКОВИЙ СТАРТАП: для молодих учених

Упродовж 6-8 червня 2022 року Радою молодих учених організовано захід «НАУКОВИЙ СТАРТАП: для молодих учених», де здобувачі всіх рівнів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди отримали необхідні кейси для наукових стартапів та проєктів. 

6 червня «Інтелектуальна власність» (Ольга Башкір, доктор педагогічних наук, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, голова РМУ університету)

7 червня «Адміністрування академічних профілів учених у наукометричних базах» (Аліна Кривобокова, редактор Центру розвитку інновацій, міжнародного науково-технічного співробітництва НАУ «ХАІ»; редактор Центру міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди)

8 червня «Використання репозитарію ХНПУ імені Г.С. Сковороди для формування науково-дослідницької компетентності здобувачів освіти університету» (Олена Коробкіна, директор Наукової бібліотеки університету)

Дружня сковородинівська родина завжди обирає саморозвиток! Науковий стартап став платформою для роздумів молодих учених, пошуків цікавого та корисного в сфері української науки.


ІІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених»

19 травня 2022 р. у рамках Тижня науки за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених». 

Незважаючи на воєнний стан, 121 молодий учений з різних куточків України (Харкова, Києва, Тернополя, Кам'янець-Подільського, Миколаєва, Херсона, Дніпра, Полтави, Вінниці, Хмельницького, Івано-Франківська), а також представники Китайської Народної Республіки доєдналися до науково-популярного заходу, аби популяризувати свої наукові здобутки, подискутувати, поділитися думками й підтримати одне одного в цей складний час.

Організаційний комітет конференції щиро вдячний усім учасникам конференції, молодим ученим, а також студентській молоді за активну роботу, якісні виступи та інноваційні підходи до дослідницької діяльності!


Ніч молодіжної науки - 2022

18 травня 2022 р. відбувся традиційний захід від Ради молодих учених при Міністерстві освіти та науки України «Ніч молодіжної науки - 2022» в умовах війни.

Від Ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди з доповіддю на тему «Мовні новації в умовах воєнного стану» виступив здобувач вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня кафедри української мови, заступник голови РМУ ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ярослав Скидан. 

За активну участь у проведенні науково-популярного заходу «Ніч молодіжної науки - 2022» в умовах війни ХНПУ імені Г.С. Сковороди отримав подяку від Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.


Конкурс есе «Моя академічна доброчесність»

 

17 травня 2022 року відбулось оголошення результатів конкурсу есе «Моя академічна доброчесність». 

У цілому в конкурсі взяли участь 33 учасники з Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Волинського національного університету імені Лесі Українки (м.Луцьк).

І місце посіла здобувачка вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права та процесу ХНПУ імені Г.С. Сковороди Євгенія Коновальчик.

ІІ місце розподілили здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Тетяна Динкіна та здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичного виховання і спорту ХНПУ імені Г.С. Сковороди Анастасія Велієва. 

ІІІ місце розподілили здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня Інституту післядипломної освіти і менеджменту ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Світлана Омельченко та здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня факультету дошкільної освіти ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Оксана Воропаєва.

Подякою «За безцінний досвід академічної доброчесності» нагороджена здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Юлія Песоцька. 

Подякою «За популяризацію академічної доброчесності серед молоді» нагороджена кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри німецької філології Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк) Олена Галицька.



З метою підвищення рівня обізнаності молодих учених щодо написання грантових заявок українською та іноземною мовами та активного залучення молодих учених до участі у всеукраїнських та міжнародних грантових програмах з 03 по 06 лютого 2022 року Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України проведено навчально-науковий тренінговий проєкт «Grantwriter».

За результатами конкурсного відбору від ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди у проєкті взяла участь молода науковка, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри освітології та інноваційної педагогіки Цапко Алла Миколаївна.


19 січня 2022 р. відбулося чергове, але нетрадиційне засідання Ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди в арт-хабі університету. 

Членкиня ради молодих учених Анна Боярська-Хоменко провела для колег чудову майстерку з монотипії, а також ознайомила відвідувачів з особливостями реалізації грантової заявки, за підставі чого було відкрито арт-хаб.

Головиня ради молодих учених Ольга Башкір окреслила можливості використання здобувачами освіти арт-хабу, перспективи роботи РМУ на наступний рік. 


З 15 по 21 листопада 2021 р. на підставі підписаного меморандуму про співпрацю між Радою молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди та Радою молодих учених при МОН України працювала «Осіння школа молодого науковця» в рамках реалізації проєкту British Council «Активні громадяни», спільно з ГО «Міжнародна фундація розвитку».
РМУ Сковородинівського університету в осінній школі представила аспірантка четвертого року навчання спеціальності 015 «Професійна освіта» Дар'я Ільїна.
У роботі брали участь близько 50 молодих учених з різних міст України. Учасники мали змогу познайомитися з важливою та необхідною інформацією для власного розвитку та поділитися досвідом.
Під час роботи школи було проведено такі тренінги: «Комунікація та методи ведення діалогу», «Цінність міжкультурного діалогу молодого вченого», «Соціальна дія у діяльності вченого», «Планування соціальної дії та втілення її у громаді», «Громада. Вчений - активний учасник громади». 


10 листопада 2021 року у рамках святкування «Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку» Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди долучилася до заходу  «Ніч молодіжної науки – 2021»!, організатором якого виступила Рада молодих учених при МОН України.

 Раду молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди успішно представила молода науковка Карина Фоменко з темою «Психодіагностика губристичної мотивації особистості: до чого ти більше схильний - досягти переваги над іншими чи досконалості в улюбленій справі?»


21 жовтня 2021р. відбулося чергове засідання Спілки Рад молодих учених при Міністерстві освіти та науки України, представником якої від Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди є аспірантка спеціальності 015 «Професійна освіта» Дар’я Ільїна.

На засіданні обговорювалися питання результатів проведення «Школи молодого вченого 2.0», де успішно пройшов навчання аспірант ХНПУ імені Г.С. Сковороди  спеціальності 035 «Філологія» Іван Проскурін.
Анонсовано, що на підставі підписаних меморандумів про співпрацю рад молодих учених, до  Осінньої Школи молодого науковця зможуть долучитися 10 молодих учених та 40 підписантів.

Рада молодих учених при ХНПУ імені Г.С. Сковороди дякує за надану можливість РМУ при МОН України та з радістю долучиться та дегегує свого представника Осінньої Школи! 


Інклюзивний арт-хаб

Подія відкриття в Харківському національному педагогічному університеті за сприяння Українського культурного фонду художньо-мистецького простору «Інклюзивний ART-НUB» для здобувачів освіти та викладачів університету з особливими освітніми потребами активізувала роботу і ради молодих учених: на етапі генерування ідеї та подачі грантової заявки до Українського культурного фонду до проєкту долучилися голова РМУ Ольга Башкір, членкиня РМУ Анна Боярська-Хоменко, залучені волонтерами аспірантка спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки Анастасія Житницька та Студентське наукове товариство факультету психології та соціології.

Головиня СНТ факультету психології та соціології Марія Сиротюк взяла участь у допомозі професійним викладачам у залученні дітей до майстер-класів із художнього мистецтва. Майбутня психологиня помітила, що «подібні заняття заряджають як дітей, так і їхніх батьків, додають їм позитиву та наснаги. Такий хаб – це справжня знахідка для суспільства, а ще більша – для студентів, особливо майбутніх психологів, адже це реальний практичний шанс зрозуміти освітній процес «особливих» дітей зсередини».


ІІІ Осіння школа Сковородинівської академії молодих учених

Рада молодих учених активно долучилася до організації та проведення ІІІ Осінньої школи Сковородинівської академії молодих учених. Упродовж чотирьох днів (28 вересня - 1 жовтня 2021 року) молоді науковці й освітяни з різних ЗВО Харкова та України підвищували якість своєї наукової і професійної діяльності, оволоділи сучасними технологіями творчого наукового пошуку, розширили науково-освітнє середовище взаємодії з колегами з різних регіонів України.

Спікери Осінньої школи представляли педагогічні, психологічні, природничі, медичні, технічні, філософські, економічні, філологічні та юридичні напрями професійної діяльності науковця та викладача.

Слухачі Осінньої школи Сковородинівської академії молодих учених – аспіранти ХНПУ імені Г.С. Сковороди у межах діяльності школи підписали Декларацію про дотримання принципів академічної доброчесності.


Посвята в аспіранти

20 вересня 2021 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбувся традиційний захід - Посвята в аспіранти!

На захід завітала голова РМУ при МОН України Олеся Ващук, яка побажала молодим ученим наснаги та натхнення, а також нагородила переможців університетського конкурсу написання есе "Моя академічна доброчесність".

З привітальним словом звернулася голова РМУ при ХОДА Олександра Мандич. Очільниця молодіжного наукового руху області висловила подяку організаторам події та нагородила переможців регіонального конкурсу наукових робіт "Молода наука Харківщини: вектори розвитку".

Ректор університету Юрій Бойчук на правах господаря вручив здобувачам освіти вишу грамоти за активну наукову діяльність та досягнуті результати в науково-дослідній роботі та подяки викладачам за керівництво науково-дослідною роботою студентів та аспірантів.

Аспіранти та докторанти першого року навчання отримали вичерпну інформацію від завідувачки відділу аспірантури та докторантури Ірини Разуменко та голови ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ольги Башкір стосовно особливостей навчання в аспірантурі та кар'єрного наукового зростання.


Неформальна зустріч членів Студентського наукового товариства

15 вересня відбулася неформальна зустріч членів Студентського наукового товариства Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

До зустрічі долучилися голова ради молодих учених Ольга Башкір, голова СНТ Катерина Макітренко, голови СНТ факультетів Марія Довгопола, Дар’я Мазур, Поліна Зайцева, Юлія Сагіна, Валерія Пономаренко, Марія Сиротюк, Каміла Перевозчикова, Дар’я Зінченко та Олена Бабак.

Студенти обмінялися своїми думками щодо впровадження нової інфраструктури та інновацій студентського управління та управління проєктами сьогодення; запропонували створити на території університету творчий простір з можливістю перегляду фільмів під відкритим небом, відпочинку у вільний час, місце для проведення неформальних зустрічей та майстер-класів


Щорічний конкурс «Молодий вчений року»

Шановні сковородинівські молоді вчені!

Рада молодих учених при Міністерстві освіти та науки України оголошує щорічний конкурс «Молодий вчений року». Прийом заявок на участь триває до 1 вересня 2021 року.

Мета конкурсу – відзначити визначні та значимі досягнення молодих українських учених у різних галузях знань.

Вимоги до конкурсу

У конкурсі можуть брати участь українські вчені, інженери, дослідники та новатори з усього світу. Участь у конкурсі можуть брати номінанти віком до 35 років включно, які мають вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або номінанти віком до 40 років включно, які мають науковий ступінь доктора наук. У конкурсі можуть брати участь усі вікові групи, зокрема досвідчені науковці, інженери, дослідники та раціоналізатори, а також студенти, які займаються науковою діяльністю, аспіранти, молоді вчені та інші особи без ступеня.

Прийом документів відбувається на офіційному сайті конкурсу.

Конкурс містить 100 різних номінацій: 

  • 31 номінація стосується популяризації науки;
  • 50 номінацій присвячено галузям знань;
  • 12 – номінації Національної академії наук України;
  • 7 – Малої академії наук.

Номінант конкурсу отримає: статус номінанта, свідоцтво про участь у конкурсі та участь в урочистій церемонії.

Лауреат конкурсу отримає: особисту промоцію лауреата, свідоцтво лауреата, статуетку лауреата «Молодий вчений року».


Науковий онлайн квест «Знавці Конституції»

15 червня 2021 року з нагоди 25-річчя Конституції України за ініціативи Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації та підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації відбувся науковий онлайн квест «Знавці Конституції». Метою заходу є популяризація наукової діяльності, підвищення правової культури серед молоді, сприяння формуванню громадянського суспільства в Україні.

До заходу долучилась команда учасниць секції студентського наукового товариства ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди: Олефіренко Олена Володимирівна (факультет початкового навчання), Випирайло Марина Олександрівна (факультет дошкільної освіти), Цись Яна Володимирівна (фізико- математичний факультет), Шейко Ксенія Володимирівна (юридичний факультет).


Засідання ради молодих учених від 02.06.2021 р.

2 червня 2021 року відбулося чергове засідання ради молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди за участі проректора з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності д.ф.н., професора Світлани Бережної.

Згідно з порядком денним, головою РМУ Ольгою Башкір на засіданні підведено підсумки проведення конкурсу есе «Моя академічна доброчесність"; ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених». 

Головами СНТ історичного факультету,  факультету фізичного виховання і спорту та юридичного факультету підведено підсумки молодіжної науки.

Члени ради доктори наук запропонували орієнтовну тематику гостьових лекцій на наступний навчальний рік (Анна Боярська-Хоменко, Оксана Жерновникова, Віталій Масич, Карина Фоменко).

Про результати участі в науковому квесті від Ради молодих учених при ХОДА розповіла голова СНТ Катерина Макітренко.

Також на засіданні порушено питання акредитації ОНП спеціальностей 053 (Психологія), 052 (Політологія) та 091 (Біологія), що зумовлює актуалізацію та вдосконалення діяльності членів РМУ на факультетах.


Вітаємо команду студентського наукового товариства!

Вітаємо команду студентського наукового товариства Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (Макітренко Катерину, Сінчук Юлію, Випирайло Марину, Цись Яну) з IV місцем у науковому квесті «У пошуках скарбів науки», що був проведений серед закладів вищої освіти м. Харкова Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Радою молодих вчених при Харківській обласній адміністрації.


Квест «У пошуках скарбів науки»

21 травня 2021 року з нагоди Дня науки в Україні – 2021 Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Рада молодих вчених при Харківській обласній адміністрації проводить науковий квест «У пошуках скарбів науки». Метою заходу є популяризація науки серед молоді, а також формування уявлення про те, що наука може бути корисною, цікавою і має приносити лише позитивні емоції!

Програма квесту

До заходу долучилися команда з п’яти учасниць секції студентського наукового товариства ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди: Макітренко Катерина (факультет іноземної філології, голова СНТ), Сінчук Юлія (факультет початкового навчання), Випирайло Марина (факультет дошкільної освіти), Цись Яна (фізико-математичний факультет).


Тренінг-практикум «Управлінські поєдинки»

19 травня на запрошення Асоціації випускників ХНПУ імені Г.С. Сковороди до університету завітав наш випускник, експерт з успішного проведення публічних виступів, сертифікований бізнес-коуч, фахівець у сфері ведення переговорів Дмитро Ляховецький.

У змішаній формі Дмитро провів тренінг-практикум «Управлінські поєдинки», у якому взяли участь здобувачі різних рівнів вищої освіти, викладачі та випускники університету. Серед них були присутні в режимі офлайн й аспіранти, зокрема Анна Бабак (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та У Янь Лінь (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки, член ради молодих учених). Аспіранти решти спеціальностей через карантинні обмеження брали участь у ролі експертів у режимі онлайн.

Тренінг-практикум був наповнений корисним практичним матеріалом та позитивними емоціями. Зокрема учасники отримали цінні поради щодо вдосконалення техніки ведення переговорів, а саме: переконливо доносити свою думку і викликати позитивну реакцію; знаходити аргументацію під час ведення переговорів; вгамовувати свої страхи під час переговорів, утримувати увагу співрозмовників та долати бар’єри в комунікації.


Ніч молодіжної науки – 2021

18 травня 2021 року Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України було організовано Ніч молодіжної науки – 2021. Мета заходу – популяризація наукових здобутків молодих учених, налагодження співпраці між молодими науковцями, встановлення зв’язків з основними стейкхолдерами.

45 молодих учених з різних регіонів України презентували свої наукові досягнення та здобутки! Рада молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди також долучилася до заходу. Зокрема, аспірант кафедри української мови Ярослав Скидан виступив із доповіддю на тему «Бути грамотним – модно! Помилки в мові рекламних текстів».


ІІ Міжнародна наукова конференція «Мистецтво та наука в сучасному глобалізованому просторі»

Програма конференції

17-18 травня 2021 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, Ради молодих вчених Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації проведено ІІ Міжнародну наукову конференцію «Мистецтво та наука в сучасному глобалізованому просторі» (до Дня науки в Україні).

Зокрема у секції «Презентація наукової діяльності Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації» головою ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Ольгою Башкір представлено доповідь на тему «Роль ради молодих учених ЗВО у формуванні академічної доброчесності здобувачів освіти».


Привітання Ради молодих учених при Харківській обласній державній адміністрації з Днем науки в Україні


Конкурс есе «Моя академічна доброчесність»

Уже вдруге в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Рада молодих учених проводить конкурс есе «Моя академічна доброчесність» серед здобувачів вищої освіти університету. 

Стендові доповіді

До конкурсного журі ввійшли голова РМУ О.І. Башкір, члени РМУ Т.В. Бондар, І.А. Проскурін, Я.А. Скидан, К.О. Макітренко, директор Наукової бібліотеки О.Г. Коробкіна та Голова Групи сприяння академічній доброчесності ХНПУ імені Г.С. Сковороди Д.О. Новіков. 

Переможців було оголошено напередодні Дня науки 14 травня 2021 року. 

Третє місце посіли Назаренко Катерина Михайлівна, здобувачка першого рівня вищої освіти другого року навчання факультет іноземної філології (керівник – доктор педагогічних наук, доц. Башкір О.І.) та Воропаєва Оксана Віталіївна, здобувачка першого рівня вищої освіти третього року навчання факультету дошкільної освіти (керівник – доцент кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін).

Друге місце посіли Коротун Марина Володимирівна, здобувачка першого рівня вищої освіти четвертого року навчання факультет початкового навчання (керівник кандидат педагогічних наук, доцент Ємець А.А.) та Гуліч Олег Геннадійович, здобувач першого рівня вищої освіти другого року навчання факультету фізичного виховання і спорту (керівник – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Собко І.М.).

Перше місце посіли Гладкіх Анастасія Михайлівна, здобувачка першого рівня вищої освіти третього року навчання природничого факультету (керівник – кандидат біологічних наук, доцент Комісова Т.Є.) та Штефан Марина Владиславівна, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти третього року навчання спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» (керівник – доктор педагогічних наук, професор Ворожбіт-Горбатюк В.В.).


ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених»

13 травня 2021 року Радою молодих учених при МОН України та Радою молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених».

Головою Ради молодих учених при МОН України, доктором юридичних наук, доцентом, професором кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія» Олесею Ващук наголошено на важливості проведення конференцій саме для молодих учених, які ще перебувають на шляху вибору своєї індивідуальної науково-дослідницької траєкторії; об’єднання наукових зусиль молодих учених різних регіонів України з метою розробки спільних проєктів.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ХНПУ імені Г. С. Сковороди, доктор філософських наук, професор Світлана Бережна окреслила освітні та науково-дослідницькі можливості для здобувачів усіх рівнів вищої освіти, переконливо закликала всіх учасників конференції не зупинятися на досягнутому, працювати у своє задоволення та на користь своєї країни.

Модераторами заходу були Ольга Башкір – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, голова ради молодих учених ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Анна Боярська-Хоменко – доктор педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри освітології та інноваційної педагогіки, заступник голови ради молодих учених ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Конференція пройшла під девізом, взятим із цитат Григорія Сковороди: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися!». Після проведення заходу РМУ при МОН України та РМУ ХНПУ імені Г.С. Сковороди прийнято рішенні стосовно виконання членами організаційного комітету таких завдань:

  • популяризувати принципи академічно-дослідницької доброчесності серед учасників (здобувачів та педагогічних працівників) освітнього процесу закладів освіти всіх рівнів;
  • упроваджувати в освітню діяльності закладів вищої освіти виховні практики сучасного передового досвіду та напрацювання організації очного,
  • здійснювати апробацію запропонованих учасниками конференції форм і методів організації навчання відповідно до вимог сучасних викликів;
  • сприяти належному визнанню науковою спільнотою країни молодих учених як фундаторів становлення корпоративної культури закладів освіти.

Вебінар «Можливості Erasmus та інших програм для ХНПУ ім. Г. С. Сковороди»

12 травня 2021 року Радою молодих учених спільно з Центром інноваційної і проєктної діяльності Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди у рамках Тижня науки проведено вебінар «Можливості Erasmus та інших програм для ХНПУ ім. Г. С. Сковороди».

Родзинкою заходу стала ґрунтовна та практично зорієнтована доповідь кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії Сєрякова Сергія Олеговича на тему «Програма Erasmus та її можливості з перспективи ХНПУ ім. Г. С. Сковороди».

Редактор Центру інноваційної і проєктної діяльності Семененко Анастасія Олександрівна узагальнила та проаналізувала актуальну інформацію на тему «Травневі пропозиції програм, конкурсів та грантів».

Вебінар сприяв формуванню як у здобувачів освіти, так і у викладачів університету практичного досвіду покрокового оформлення грантових заявок, моніторингу перспектив наукової діяльності, розуміння важливості наукового складника освіти XXI сторіччя і персонального внеску в розбудову іміджу ХНПУ ім. Г. С. Сковороди.   


12 травня 2021 року члени ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Діана Кохан та Іван Проскурін відвідали онлайн лекцію завідувачки кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму ХНПУ імені Г.С. Сковороди, докторки наук з фізичного виховання і спорту,  професорки, дійсної членкині Міжнародної академії наук з дитячо-юнацького туризму, Міжнародної академії педагогічної освіти Козіної Жанетти Леонідівни на тему «Підготовка наукових робіт до публікації у виданнях бази Scopus і Web of Science».

Разом із лекторкою учасники заходу змогли помандрувати картою етапів підготовки публікації, цікавими та нелегкими шляхами написання статей для наукових осередків Scopus та Web of Science.


Шановні молоді вчені, долучаємося до:

Щорічний конкурс на здобуття Премій Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок 01.04.2021 р.

Премія присуджується за видатні досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок і стверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі. На здобуття премії можуть висуватись наукові праці, опубліковані у закінченій формі не менше, ніж за рік до їх висунення. У конкурсі на здобуття премії можуть брати участь наукові працівники, докторанти, аспіранти та інженерно-технічні працівники установ, організацій, підприємств України, Національної академії наук України, галузевих академій наук України та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації як індивідуально, так і у складі колективу претендентів.
Строк подачі матеріалів з супроводжуючими документами – щорічно до 1 квітня.
Стипендії Президента України для молодих вчених НАН_25.04.2021 р.
Стипендії Президента України для молодих вчених НАН України для найбільш талановитих молодих учених (далі стипендії) призначаються з метою підтримки молодих учених, які здійснюють перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних і суспільних наук.
На здобуття стипендій можуть бути висунені наукові співробітники, аспіранти, стажери-дослідники та інженерно-технічні працівники наукових установ, організацій та підприємств НАН України, яким не виповнюється 35 років на час присудження стипендії. Особи, які бажають здобути стипендії, повинні мати опубліковані наукові праці, науковий доробок та можливість проводити наукові дослідження.
Строк подачі матеріалів з супроводжуючими документами – конкурс проводяться двічі на рік – до 25 квітня та до 25 вересня.
Іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук
Дедлайн до 30.04.2021 р.

Засідання ради молодих учених від 07.04.2021 р.

7 квітня 2021 року в змішаній формі відбулося засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

На засіданні головами студентських наукових товариств факультету мистецтв Юлією Сагіною та факультету дошкільної освіти Мариною Випирайло гідно представлено наукову роботу здобувачів освіти факультетів. 

Голова ради Ольга Башкір наголосила на важливості проведення та особливостях організації конкурсу есе «Моя академічна доброчесність». Заступниця голови ради Анна Боярська-Хоменко зазначили питання планування роботи з організації та проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених» 13 травня 2021р.

Засіданням ради були прийняті рішення щодо участі 18 травня у всеукраїнському заході «Ніч науки – 2021», організованому радою молодих учених при МОН України. Призначено відповідальним за участь у «Ночі науки» члена ради, аспіранта спеціальності 035 Філологія Ярослава Скидана. Ухвалили можливість підписання Меморандуму про партнерство з РМУ при МОН України. 


Засідання ради молодих учених від 01.03.2021 р.

1 березня 2021 року відбулося чергове засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди!

Першим складником засідання було обговорення проєктної діяльності молодих учених за участі редактора Центру інноваційної діяльності та трансферу технологій Анастасії Семененко. Сторітелінг від аспіранта третього року навчання спеціальності 032 Історія та археологія Валентина Єрьоміна сприяв розвіянню стереотипів проєктної роботи.

Другим складником зустрічі були грунтовні та яскраві доповіді студентів про наукову роботу фізико-математичного факультету, факультетів іноземної філології та початкового навчання.

Сподіваємося на нові проєкти в царині науки та освіти! 


Зустріч з головою Харківської обласної спілки захисту тварин, лікарем ветеринарної медицини Бондаренком Олегом Борисовичем

23 лютого 2021 року на базі Еколого-біоетичного центру природничого факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбулася зустріч з головою Харківської обласної спілки захисту тварин, лікарем ветеринарної медицини Бондаренком Олегом Борисовичем. 

На заході були присутні здобувачі освіти природничого, фізико-математичного факультетів та факультету початкового навчання, які з захопленням слухали доповідача, активно ставили запитання. 

Рада молодих учених висловлює вдячність керівнику Центру Пінському Олександру Олександровичу, який активно працює над розвитком "молодої" науки нашого університету!


Засідання ради молодих учених

16 лютого 2021 року відбулося засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності С.В.Бережна і голова РМУ О.І.Башкір окреслили перспективи діяльності ради та студентського наукового товариства університету. Особливої уваги приділили грантовій та проєктній діяльності, принципам реалізації академічної доброчесності в ЗВО.

Голови СНТ природничого (Марія Довгопола) та українського мовно-літературного (Катерина Сергієнко) факультетів представили результати наукової роботи здобувачів першого та другого освітнього рівнів.


Міжнародний день жінок і дівчат у науці

У вересні 2020 року рада молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди була залучена до проєкту Харківської міської ради з підготовки фотовиставки «Lady Science». У результаті 11 лютого 2021 року з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат в науці на фото-виставці було представлено фоторафії 5 професорок ХНПУ імені Г.С. Сковороди, серед яких фотографії:

  1. Золотухіна Світлана Трохимівна – докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди
  2. Козіна Жаннета Леонідівна – докторка наук з фізичного виховання і спорту, професорка, завідувачка кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму, координаторка з наукової роботи факультету фізичного виховання та спорту Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, дійсний член Міжнародної академії наук з дитячо-юнацького туризму, Міжнародної академії педагогічної освіти.
  3. Криворучко Світлана Костянтинівна – докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри зарубіжної літератури та словʼянських мов, координаторка з наукової роботи українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки Основʼяненка Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди
  4. Ольга Леонідівна Рябченко – докторка історичних наук, професорка, завідувачка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Почесний краєзнавець України, член міжнародної асоціації гуманітаріїв
  5. Чаплигіна Анжела Борисівна – докторка біологічних наук, професорка, завідувачка кафедри зоології, керівниця лабораторії моніторингу та охорони довкілля Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди

Онлайн семiнар «Грантовi i стипендiальнi програми»

10 лютого 2021 року голова ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ольга Башкір  взяла участь у науково-практичному семінарі «Гранти і стипендіальні програми», який організовано Науково-методичним тренінговим центром соціального та професійного розвитку людини.

У семінарі взяли участь молоді вчені та викладі університету. З доповідями виступили Ірина Прокопенко – директор тренінгового центру, Ольга Башкір – голова ради молодих учених, професор кафедри загальної педагогіки, Марина Штефан – співробітниця центу, аспірантка кафедри загальної педагогіки, Олена Старченко – представниця Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Зокрема Ольгою Башкір було підняте питання підготовки проєктних заявок фундаментальних і прикладних досліджень.

З програмою семiнару можна ознайомитись тут


Форум «Зворотній зв’язок»

21 січня 2021 р. Радою молодих учених і Відділом аспірантури та докторантури ХНПУ ім. Г.С. Сковороди в онлайн форматі організовано та проведено освітній форум «Зворотній зв’язок» для аспірантів ХНПУ імені Г.С. Сковороди – іноземних громадян.

У межах заходу аспірантів привітали проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності, д.і.н., проф. Бережна С.В., завідувачка відділу аспірантури і докторантури к.філ.н., проф. Разуменко І.В., завідувачка кафедри педагогіки, д.п.н., проф. Золотухіна С.Т. Учасниками були обговорені актуальні питання щодо виконання здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти освітньо-наукової програми, зазначено про онлайн можливості та умови виконання індивідуального плану. Понад 50 учасників освітнього форуму отримали покрокову інструкцію успішного написання та захисту дисертацій від д.п.н., проф. кафедри педагогіки Ткачової Н.О. Учений секретар, к.філ.н., проф. Тищенко Т.І. ознайомила здобувачів освіти з вимогами до захисту.

Учасники форуму сподіваються на подальшу організацію подібних заходів з метою вдосконалення наукового пошуку аспірантів.


23 грудня 2020 р. відбулося чергове засідання РМУ ХНПУ імені Г.С. Сковороди в режимі online.

Основними питаннями, винесеними на розгляд РМУ були:

2. Положення про діяльність студентського наукового гуртка.
3. Положення про проведення конкурсу есе серед здобувачів освіти «Моя академічна доброчесність».
4. Грантова діяльність .
5. Проєктна діяльність.
6. Проведення конкурсу есе «Моя академічна доброчесність» для здобувачів освіти в 2021 році
7. Участь у конкурсах.
8. Подача на нагородження кращих студентів на грамоту від РМУ при ХОДА.

Також члени РМУ внесли свої пропозиції, щодо роботи у наступному році та обмінялися теплими привітаннями з прийдешніми святами!


SKOVORODA_SCIENCE

У стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди з нагоди Всесвітнього дня науки в імʼя миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) 10 листопада проведено традиційне свято для наукової спільноти закладу освіти – «Ніч «молодої» науки в педагогічному».

За ініціативи в.о. ректора ХНПУ ім. Г.С.Сковороди д.пед.н., проф., член-кор. НАНП України Ю.Д.Бойчука та голови ради молодих учених д.п.н., доц., проф. кафедри педагогіки О.І.Башкір у цей день проведено конкурс відеороликів «SKOVORODA_SCIENCE».

У категорії конкурсу «Я – молодий науковець і цим пишаюся» в онлайн-форматі студенти університету взяли участь у науковому челенджі з метою підвищення рівня інформованості про наукову діяльність студентських наукових товариств факультетів.

Високоповажними членами журі завідувачем кафедри педагогіки, д.пед.н., проф. Золотухіною С.Т. (голова журі), головою ради молодих учених, д.пед.н., доц., проф. каф. пед. Башкір О.І., деканом фізико-математичного фак-ту, д.пед.н., проф. Пономарьовою Н.О., координатором з наукової роботи фак-ту дошкільної освіти, к.пед.н., доц., доц. каф. теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін Мкртичян О.А., головою спілки студентів та молоді університету Касалапом Д.А. визначено номінантів і переможців.

  • Історичний факультет переміг у номінації «Професійне спрямування наукової роботи»!
  • Природничий факультет переміг у номінації «Гармонія освітньо-наукового середовища»!
  • Факультет мистецтв переміг у номінації «Візуалізація наукових досягнень»!
  • Факультет психології і соціології переміг у номінації «Науковий релакс»!
  • Факультет дошкільної освіти переміг у номінації «Фундаментальність наукової роботи»!
  • Факультет іноземної філології переміг у номінації «Інтеграція студентської науки в міжнародний освітній простір» та посів ІІІ місце в конкурсі!
  • Фізико-математичний факультет переміг у номінації «Змістове розкриття тематики конкурсу» та посів ІІ місце в конкурсі!
  • Український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка переміг у номінації «Професійна презентація студентської роботи» та посів І місце в конкурсі!
  • Факультет початкового навчання переміг у номінації «Науковий сторітейлінг наукової роботи» та отримав Гран-прі конкурсу!

Окремою родзинкою заходу «SKOVORODA_SCIENCE» категорії «Я – молодий науковець і цим пишаюся!» стало визначення номінації «Глядацька симпатія», яку учасники та глядачі визначали в онлайн-форматі. Всього проголосувало 1149 осіб. За результатами глядацького голосування найбільше голосів набрали український мовно-літературний факультет імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка та природничий факультет з різницею лише у три голоси, розділивши таким чином навпіл перемогу в номінації.

В ім’я науки, в ім’я миру та розвитку щиро вітаємо переможців, учасників і координаторів з наукової роботи факультетів ХНПУ ім.Г.С.Сковороди!


Вебінар «Академічна доброчесність: теорія та практика»

2 листопада 2020 року у нашому університеті відбувся вебінар «Академічна доброчесність: теорія та практика». Учасниками онлайн-заходу стали переважно здобувачі та професорсько-викладацький корпус ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Вебінар розпочався з вітального слова в.о. ректора університету доктора пед. наук, проф., член-кор. НАПН України Бойчука Юрія Дмитровича.

Модератором вебінару виступила проф. Башкір Ольга Іванівна.

Поважними спікерами онлайн-зустрічі стали:

  • Артюхов Артем Євгенович екс-голова підкомісії «Академічна доброчесність» при МОН України (2016-2019), член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, член робочої групи з доброчесності в науці, European Council of Doctoral Candidates and Junior Researchers, Brussels, Belgium (Європейська рада аспірантів і молодших учених, Брюссель, Бельгія), координатор проєкту Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project (Зміцнення академічної доброчесності в Україні) в Сумському державному університеті.

  • Алі Тахмазов (Республіка Польща), в.о. директора «Plagiat.pl», автор видання «Практика та міжнародний досвід боротьби з плагіатом. Методологія оцінювання. Рекомендації».

Експерти розповіли про головні принципи академічної доброчесності, вказали на основні відмінності плагіату від технічної помилки при оформленні наукового дослідження та продемонстрували шляхи його виявлення та ін. Учасники заходу мали можливість поставити запитання спікерам у чаті онлайн-зустрічі.


Форум «Наука: діалог поколінь»

13 жовтня 2020 року в Харкові відбулася головна наукова подія регіону – форум «Наука: діалог поколінь».

Рада молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди долучилася до заходу. Діалог між «молодою» та «сивочолою» наукою має стати стимулом розвитку наукового потенціалу закладів освіти та економіки Слобожанщини!


Перший Всеукраїнський форум рад молодих учених

Перший Всеукраїнський форум рад молодих учених відбувся 29 вересня 2020 року при Міністерстві освіти та науки України за сприяння ради молодих учених при МОН України.

На форумі на прикладі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди головою РМУ університету Ольгою Башкір було порушено питання наукового потенціалу ради молодих учених як консультативно-дорадчого органу.

Програма форуму

Неймовірний досвід рад молодих учених при закладах вищої освіти, наукових установах надихає на співпрацю, до налагодження комунікацій наукової спільноти країни, а також на вибудову перспективних напрямів роботи кожної ради в цілому, кожного молодого науковця зокрема.


Посвята молодих науковців в аспіранти та докторанти 2020

16 вересня 2020 року у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулася традиційна подія посвяти молодих науковців в аспіранти та докторанти.

Презентація

Урочисто посвяту було розпочато з привітального слова виконувача обов’язків ректора Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, д-р пед. наук, професора, член-кор. НАПН України Бойчука Юрія Дмитровича.

У заході брали участь

  • головиня ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, головиня правління ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівниця групи «De mendacio veritas», докторка юридичних наук, доцентка Ващук Олеся Петрівна;
  • перша заступниця головині ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, кандидатка технічних наук, доцентка Деревягіна Наталія Іванівна;
  • заступниця головині ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, кандидатка економічних наук, доцентка Сімахова Анастасія Олексіївна;
  • головиня ради молодих учених при ХОДА, докторка економічних наук, професорка Мандич Олександра Валеріївна;
  • головиня ради молодих учених Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидатка технічних наук, доцентка кафедри гідрогеології та інженерної геології Деревягіна Наталія Іванівна;
  • голова ради молодих учених, старший науковий співробітник відділу управління станом гірничого масиву Інституту фізики гірничих процесів Національної академії наук України Хорольський Андрій Олександрович;

Окремою опцією події стало нагородження Олесею Ващук переможців конкурсу есе «Моя академічна доброчесність», який проходив серед аспірантів університету з метою формування в здобувачів освіти компетентностей академічної культури, конкурентоспроможності в українському, європейському та міжнародному науковому просторі!


26 лютого 2020р. Студентське Наукове Товариство ХНПУ ім. Г.С. Сковороди брало участь у другому етапі Студентської Ліги м. Харкова гри «Що? Де? Коли?», який організовували Департамент у справах сімʼї, молоді та спорту Харківської міської ради, КЗ «Харківський міський центр дозвілля молоді» та Центр інтелектуальної творчості.

Активними учасниками Студентської Ліги стали: Макітренко Катерина (капітан команди) (фак-т іноз.філол.), Саккер Олександра, Мерцалова Вікторія, Синчук Юлія (фак-т поч.навч.), Власенко Ярослав юрид.фак-т), Саржевський Станіслав (біолог.фак-т), Постол Аліна (фак-т психології та соц.).


Засідання Ради наукового товариства

25 лютого 2020 року відбулося засідання Ради наукового товариства при Харківському Будинку вчених за участі членів Ради молодих вчених ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Радою запропоновано на перше півріччя провести низку заходів, зокрема круглих столів на теми «Майбутнє України і суспільства в цілому», «Освіта майбутнього», «Нова наукова парадигма» та ін.

Радою МВ ХНПУ імені Г.С. Сковороди вітається створення Ради молодих вчених при Раді наукового товариства при Будинку вчених на чолі з Павлом Ситниковим як послідовників наукової еліти Харківщини.


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.