Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу.



15 червня 2023 року в Харкові на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулась офлайн конференція «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу».
Захід об’єднав найпотужних спікерів: Сергій Горбачов (Освітній омбудсмен), Іван Назаров (заступник Голови НАЗЯВО), Олександр Стародубцев та Тимченко Ірина (Національне агентство з питань запобігання корупції), Юрій Кравченко (Директор Харківського територіального НАБУ), Анна Федоренко та Катерина Дацко (ГО «Фундація інституційного розвитку»), Юлія Ломжець (Асоціація юридичних клінік України), Наталія Сметаніна (Керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, НЮУ імені Ярослава Мудрого).
ХНПУ імені Г.С. Сковороди на конференції представляли Уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції ХНПУ імені Г.С. Сковороди Разуменко Дмитро та членкиня Робочої групи з оцінювання корупційних ризиків, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право Коновальчик Євгенія.
До заходу долучилися онлайн голова Групи сприяння академічній доброчесності університету Гоц-Яковлєва Ольга, координатор юридичної клініки університету, завідувач кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права і процесу Головань Тетяна, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені професора О.І.Процевського Коваленко Олена і голова студентського комітету з питань академічної доброчесності факультету історії і права, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право Баранник Софія.
Із вітальними словами виступили організатори та партнери заходу: Гетьман Анатолій, НЮУ імені Я. Мудрого, Гришина Юлія, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Олег Синєгубов, Голова ХОВА, Тетяна Єгорова-Луценко, Голова Харківської обласної ради.
Доповідачами було запропоновано цінні знання та практичні інструменти для підвищення академічної доброчесності та створення середовища, вільного від корупції.
Присутні отримали практичні поради, ознайомилися з інноваційними рішеннями, щоб стати частиною позитивних змін в українській системі освіти.
Модератором заходу була Анна Федоренко, ГО «Фундація інституційного розвитку».
До Міжнародного дня інтелектуальної власності!




1 червня 2023 р. за ініціативою навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності та Наукової бібліотеки університету для здобувачів вищої освіти всіх рівнів факультету соціальних і поведінкових наук і фізико-математичного факультету було проведено онлайн захід, присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності, який у цьому році проходив під девізом «Жінки та інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості».
На заході розглядалися такі питання, як вимоги збереження авторського права та інтелектуальної власності, які дуже важливі у стимулюванні інновацій та творчості, комерційної діяльності та сталого розвитку; дотримання академічної доброчесності. Також учасники заходу дізналися про жінок-науковців ХХ-ХХІ ст., відкриття яких змінили життя багатьох людей та кредом яких став вислів «Зробити щось корисне для людства!»
Онлайн-захід на тему: «Академічна доброчесність в умовах дистанційного навчання: дотримуватися не можна порушувати»!





18 квітня 2023 року відбувся онлайн-захід на тему «Академічна доброчесність в умовах дистанційного навчання: дотримуватися не можна порушувати», під час якого обговорювалися актуальні питання щодо дотримання норм та правил академічної доброчесності в освітньому процесі ЗВО.
На заході виступили Довженко Т.О., доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкового навчання, Єсьман І.В., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти, Агаркова Н.О., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти.
Програма зустрічі була присвячена питанням про дотримання основних норм академічної доброчесності, якості онлайн-навчання, проведення наукових досліджень у період дистанційного навчання.
Довженко Т.О. звернула увагу на стан, проблеми та перспективи дистанційної освіти.
Єсьман І.В.в своїй доповіді «Академічна доброчесність: практичний вимір» висвітлила питання розвитку творчих та інтелектуальних здібностей людини за допомогою відкритого та вільного використання освітніх ресурсів та програм в мережі Інтернет.
Особливу увагу викликали проблеми, пов’язані з перевагами та недоліками дистанційно їосвіти в ЗВО, ініціативою академічної доброчесності та якості вищої освіти. Зокрема, Агаркова Н.О. поділилася досвідом оцінювання результатів навчання онлайн. Небитова І.В.визначила особливості зворотного зв’язку викладача та здобувача освіти в онлайн-освіті. Активну дискусію викликали також питання щодо значення академічної етики під час дистанційного навчання.
До обговорення долучились члени кафедри початкової і професійної освіти та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання факультету початкового навчання.
Відбулась зустріч щодо співпраці з питань запобігання і виявлення корупції
3 квітня 2023 року відбулася зустріч завідувача навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, уповноваженої особи з питань запобігання і виявлення копупціїї Разуменка Дмитра з членами ученої ради українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка щодо співпраці з питань запобігання і виявлення корупціїї.
Важлива інформація для членів Виконавчої ради!
13 березня 2023 р. завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності Дмитро Разуменко ознайомив членів Виконавчої ради з Листом № 1/3394-23 від 09.03.2023 р. за підписом заступника Міністра Олександра КОСТЮЧЕНКА про здійснення заходів щодо запобігання корупції і контролю за їх виконанням. Доповідачем було наголошено на тому, що особлива увага у Листі приділяється конфлікту інтересів з посиланнями на Закон України «Про запобігання корупції» та Методичні рекомендації від 21.10.2022 №13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлено про розроблений Національним агентством тест, який допомагає встановити наявність або відсутність в особи конфлікту інтересів.
Відбулась нарада координаторів з наукової роботи
1 Березня 2023 р. відбулася чергова нарада координаторів з наукової роботи. Першим було розглянуто питання про інтелектуальну власність (доповідач – Дмитро Разуменко, завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності).
Зустріч з науковими керівниками аспірантів



16 лютого 2023 року відбулась робоча нарада з науковими керівниками щодо захисту дисертацій аспірантів під керівництвом проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної Світлани Вікторівни. Зустріч була організована з метою обговорення всіх питань стосовно процесу захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
У заході взяли участь: зав. відділу аспірантури і докторантури Разуменко Ірина Василівна, канд. юрид. наук, доцент Гоц-Яковлєва Ольга Василівна, директорка Наукової бібліотеки Коробкіна Олена Геннадіївна, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Разуменко Дмитро Олегович, в.о. вченого секретаря університету Боярська-Хоменко Анна Володимирівна, гаранти освітньо-наукових програм, завідувачі кафедр та наукові керівники, до яких прикріплені здобувачі третього освітньо-наукового рівня.
Ми щиро дякуємо всім нашим колегам!
Бажаємо творчої наснаги та успішних захистів дисертацій!