Історія кафедри політології, соціології і культурології

Кафедра «Політології, соціології і культурології» (до 2011 року кафедра політології та соціології) була створена в 1991 році на базі загально університетської кафедри політичної соціології (1987).

Значний внесок у розвиток кафедри політології, соціології і культурології зробила перша завідуюча кафедри політичної соціології – професор, доктор філософських наук Є.Л. Уварова (1939–1998), під керівництвом якої була заснована наукова школа.

Ця школа стояла біля джерел інституалізації політичної соціології в колишньому СРСР і однією з перших започаткувала напрям досліджень особливості соціалізації особистості за нових умов розвитку українського суспільства.

З роками ця інституалізація набула розвитку у формах:

• підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів зі спеціальностей 052 «Політологія» та 054 «Соціологія»;
  • видання (з періодичністю 2 рази на рік) збірника наукових праць «Сучасне суспільство: політичні науки, соціологічні науки, культурологічні науки», який містить статті, що відображають широкий спектр актуальних проблем розвитку сучасного суспільства в контексті застосування політологічного, соціологічного та культурологічного підходів;
  • проведення викладачами наукових досліджень за профілем підготовки фахівців у межах комплексної наукової теми «Соціалізація особистості в сучасних соціокультурних і соціально-політичних контекстах» (0119U101695 від 02.05.2019 р.);
  • організації та проведенні на базі кафедри з 2010 року щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Соціалізація особистості в сучасних соціально-політичних та соціокультурних контекстах», постійними учасниками якої є представники ЗВО Грузії, Канади, Німеччини, Польщі.

На сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри політології, соціології і культурології  включає 13 осіб, які працюють на постійній основі, з них: 1 доктор політичних наук (професор); 3 доктори філософських наук (професори); 3 кандидата політичних наук (1 доцента, 1 доцент кафедри та 1 викладач); 2 кандидата філософських наук (1 доцент та 1 доцент кафедри); 2 кандидата соціологічних наук (1 доцент та 1 старший викладач); 1 кандидат педагогічних наук (доцент); 1 старший викладач.

Колектив кафедри забезпечує викладання соціально-політичних дисциплін на чотирьох спеціальностях факультету психології і соціології – 052 «Політологія», 053 «Психологія», 054 «Соціологія», 231 «Соціальна робота» (денної та заочної форм навчання) та на інших спеціальностях університету.

61166, м. Харків, пров. Фанінський 3-в, ауд. 214

тел. (057)-701-04-64