Гербарій CWP

Гербарій Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (CWP) був заснований у 1965 р. на базі кафедри ботаніки природничого факультету. Він створювався на основі вивчення флори і рослинності Харківської області  та  інших регіонів України викладачами (П. Червякова, О. Зеленько, О. Вовк, В. Твєрєтінова, O. Філатова, Р. Волкова, Ю. Бенгус, Д. Леонтьєв, Н. Вус.) та студентами кафедри.

На сьогодні колекція налічує 10 000 гербарних зразків, з них понад 3000 – це навчальний гербарій, що використовується для проведення лекцій, лабораторних робіт, польової практики з навчальних курсів «Ботаніка», «Біогеографія», «Декоративне квітництво», «Основи заповідної справи». У науковій частині гербарію зберігається близько  4000  гербарних зразків. Колекція представлена переважно флорою судинних рослин Харківської області та інших регіонів України, що підлягають охороні: Національні природні парки «Гомільшанські ліси», «Слобожанський», «Галицький», «Гуцульщина», «Синевир», «Черемоський», «Верховинський», «Подільські Товтри», «Кременецький», Карпатський біосферний заповідник, природні заповідники Горгани, Канівський, Ялтинський гірсько-лісовий, Мис Мартьян тощо. До складу гербарію також входить колекція міксоміцетів (3000 зразків), грибів, лишайників та мохоподібних (400 зразків), плодів покритонасінних рослин (100 зразків).

Гербарій активно використовується для курсових, магістерських та аспірантських наукових досліджень та написання наукових публікацій. Фонди навчального гербарію постійно оновлюється. Гербарні колекції навчального гербарію зберігаються на полицях дерев’яних шаф у лаборантській кімнаті кафедри. Зразки розміщені на аркушах А4 у файлах і папках. 

61168,  м. Харків,  вул. Валентинівська 2, корпус Б, 5 поверх ауд. 508

e-mail: etverd@hnpu.edu.ua

Завідувач музею

Твердохліб Олена Володимирівна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.