Давидова Марина Олександрівна

Давидова Марина Олександрівна
доцент кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти

  ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА   

З 1989 по 1994 рр. навчалась на художньо-графічному факультеті в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Креслення, образотворче мистецтво і художня праця», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та здобула кваліфікацію «Вчитель образотворчого мистецтва, креслення і художньої праці»

З 1997 р. по 2000 р.  навчалась в аспірантурі ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У 2017 році отримала другу вищу освіту на факультеті дошкільної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Дошкільна освіта», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію «Організатор дошкільної освіти, вихователь дітей дошкільного віку, організатор образотворчої діяльності дітей дошкільного віку».

У 2019 році здобула ступінь вищої освіти магістр за спеціальністю «Менеджмент», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію «Керівник підприємства, установи та організації. Менеджмент в освіті» на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

  ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА

З 1992 по 1999 рр. ‒ вчитель малювання та креслення в Академічному навчально-виховному комплексі довузівської елітарної освіти №73 м. Харкова.

З 2000 по 2015 рр. старший викладач кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін (раніше естетичного виховання).

З 2002 по 2005 рр. – заступник декана з виховної роботи факультету початкового навчання Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

З 2016 року по теперішній час – доцент кафедри теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін (раніше естетичного виховання і технологій дошкільної освіти) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема: «Основи композиційної грамоти», «Основи образотворчого мистецтва і методика керівництва образотворчою діяльністю дітей дошкільного віку», «Театральна діяльність у ЗДО», «Декоративне мистецтво та основи дизайну», «Живопис», «Малюнок», «Основи перспективного та пленерного малювання», «Практикум з дизайнерської діяльності», «Практикум з образотворчого мистецтва», «Художнє оформлення дошкільних установ до дитячих свят», «Живопис та декоративна композиція», «Методика навчання мистецьких дисциплін у початковій школі», «Теорія і методика співпраці закладів дошкільної освіти з родинами», керівництво педагогічною практикою здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів навчання за спеціальністю «012 Дошкільна освіта».

Членкиня організаційного комітету Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Дошкільна освіта» (2017, 2018 рр.).

Членкиня журі (2019 р.) Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Дошкільна освіта».

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукові інтереси доцента Давидової М.О. пов’язані з проблемами підготовки майбутніх дошкільних працівників до впровадження інноваційних технологій з образотворчого мистецтва в навчально-виховний процес закладів дошкільної освіти; з проблем підготовки майбутніх вихователів до професійної діяльності в умовах ЗВО та інноваційної діяльності в закладах дошкільної освіти: управлінський аспект.

З вересня 2016 р. – науковий консультант вихователів і методистів  КЗ «ДНЗ (ясла-садок) № 354 комбінованого типу  Харківської міської ради» (договір про науково-практичне співробітництво від 14.09.2016 р).

З вересня 2017 року – наукове консультування вихователів і методистів Ліснянського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» з проблеми дослідження функціональної природи мистецтва як основи проектування інтегрованої педагогічної технології образотворчої діяльності дошкільників (на підставі «Договору про науково-практичне співробітництво від 06.09.2017 року між ХНПУ імені Г.С. Сковороди і Ліснянським закладом дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» комбінованого типу Малоданилівської селіщної ради Дергачівського району Харківської області).

З вересня 2019 року – наукове консультування вихователів і методистів Купʹянського закладу дошкільної освіти з проблеми інноваційно-освітньої роботи педагогів у галузі організації образотворчої діяльності дошкільників (на підставі «Договору про науково-практичне співробітництво від 26.09.2019 року між ХНПУ імені Г.С. Сковороди і Купʹянським закладом дошкільної освіти (центру розвитку дитини) смт. Ківшарівка.

Має більше 75 наукових та навчально-методичних праць, серед яких  навчальні посібники, наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях, публікації в періодичних наукових виданнях, що входять до баз даних Web of Science та SCOPUS.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 2002 р. – керівник волонтерського загіну «Родина»

З 2015 року і по теперішній час ‒ засновник та керівник постійно діючим студентським науково-творчим гуртком на базі «Музею іграшки» факультету дошкільної освіти.

3 2016 р. – членкиня громадської організації «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського».

2018 р. – учасниця VIII соціального заходу із популяризації науки для дітей і молоді «Наукові пікніки» м. Харків.

  ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК   

2015 р. – сертифіковане стажування у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди.

2016 р. – сертифікована учасниця онлайн-конференціїі «Stav, problémy a perspektive pedagogického študia a sociálnej práce» Medzinárodná vedecko-praktická konferencia (28-29 októbra 2016, Sládkovicovo, Siovenská republika)

2017 р. – сертифіковане стажування у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.

2020 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації у ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю “Інклюзивна освіта як індивідуальна траєкторія особистісного зростання дитини з особливими освітніми потребами” в межах проєкту Erasmus+module Jean Monner: Європейський досвід розвитку soft skills у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку засобами театральної діяльності

  НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

2018 р. – переможець в номінації «Волонтер року-2018 ХНПУ імені Г.С. Сковороди»

2018р. – почесна Грамота ХНПУ імені Г. С. Сковороди за наукову активність, досягнуті результати в науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки.

2019 р. – почесна Грамота ХНПУ імені Г.С. Сковороди за вагомий внесок у розвиток науки й освіти.

 

Профіль Давидової М.О. у Google Академії

e-mail: soneta_06@ukr.net


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.