Новини Університету. Жовтень 2015

Події на Покрову

День українського козацтва та Захисника України

У цьому році 14 жовтня на свято Пресвятої Богородиці Покрови громадськість уперше відзначає День захисника України та традиційно День українського козацтва. Ці свята нерозривно пов'язані між собою, адже Божа матір була завжди покровителькою наших козаків.

З нагоди цих свят протягом тижня в університеті відбулося чимало заходів. На Обласному телебаченні делегація університету на чолі з ректором, Отаманом ОНОЦ УК імені Г.С. Сковороди, генерал-отаманом УК І. Прокопенком привітала всіх харків'ян зі святами, ознайомила з історією заснування та основними векторами роботи козацького центру та університету в цілому.

12 жовтня на істфаці відбулася вже ХIV учнівсько-студентська наукова конференція "Козацькі читання", у якій взяло участь понад 20 учнів 8-11 класів та студенти нашого факультету.

На пленарному засіданні виступили зав. каф. суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти, заступник Отамана ОНОЦ УК проф. А. Губа; декан істфаку, проф. С. Бережна, Голова Ради старійшин ОНОЦ УК, проф. В. Білоцерківський. Працювали такі секції: "Історія Запорізької Січі" (голова – в.о. зав. каф. історії України, доц. О. Гончарова), "Історія українського козацтва в особах" (голова – заст. дек. з вихов. роботи, доц. І. Чернікова), "Козацька символіка" (голова – заст. дек. з наук. роботи, доц. М. Луценко), "Актуальні проблеми дослідження українського козацтва" (голова – проф. В. Білоцерківський).

Крім того, протягом тижня студенти-козаки істфаку на чолі з заступником Отамана, генерал-осавулом УК А. Губою провели уроки "Козацька слава", церемонії посвяти в козачата серед учнів: ХЗОШ №10, №17, №49, №56, №100 імені А.С. Макаренка, Харківського ліцею №141, Черкаськолозівської школи Дергачівського району, Обласного дитячого ортопедо-травматологічного санаторію "Лісний", приватного навчально-виховного комплексу "Благовіст", авторської школи Бойко.

13 жовтня  викладачі та студенти істфаку презентували козацький рух нашого університету в міському семінарі-практикумі на базі ЗОШ №122 для педагогів-організаторів, кураторів учнівського самоврядування, заступників директорів з виховної роботи, методистів районних методичних центрів, які координують роботу з національно-патріотичного виховання школярів.

14 жовтня  викладачі та студенти істфаку взяли участь у міській церемонії покладання квітів на Меморіали Слави, до пам'ятника П. Сагайдачному; відвідали відкриття виставки меморіального комплексу "Висота маршала Конєва", присвяченої прикордонним військам України.

15 жовтня на чолі з ректором, акад. І. Прокопенком адміністрація, викладачі та студенти університету відстояли молебень у храмі Святих Дружин-Мироносиць у центрі Харкова за Дзеркальним струменем. Дійсно, Покрова Пресвятої Богородиці – одне з найбільш шанованих українським народом християнських свят. Цей день для нас, нащадків славних лицарів-козаків, символізує зв'язок поколінь, давню історичну та звичаєву традицію. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. 

І.В. Чернікова, доц., заст. дек. з вихов. роботи істфаку,

М.В. Луценко, доц., заст. дек. з наук. роботи істфаку

Заступник Отамана, генерал-осавула УК А. Губа на посвяті в козачата

 


 

ВНЗ – школа                                                  

Корисна взаємодія

23 жовтня вчителі Харківського району провели семінар на природничому факультеті. О.М. Свєчнікова розповіла про роботу кафедри хімії, про співпрацю з учителями та учнями. Корисною була доповідь Т.С. Твердохліб про діяльність тьютора як педагога середньої та загальноосвітньої школи.

27 жовтня факультет славістики провів робочу зустріч з учителями російської мови та зарубіжної літератури. Доц. О.В. Радчук не лише познайомила з інноваційними методами вивчення російської мови, а й провела  тренінг. Педагоги-практики були вражені здобутками своєї колеги, учителя вищої категорії гімназії № 14 Т.Л. Челомбітько, яка продемонструвала медіатехнології як засіб соціологізації учнів під час вивчення літератури.

Декан факультету проф. Т.П. Стаканкова з метою профорієнтації розповіла про зв'язок вузу та школи як основу успішної професійної підготовки майбутніх учителів-словесників.

Такі зустрічі плануємо проводити на всіх факультетах, залучаючи вчителів різних районів.

А.М. Яковлєва, директор ННПК

 Л.І. Сичова, методист ІМЦ Харківського р-ну, О.О. Пінський, О.М. Свєчнікова

 


 

Міжнародна конференція

Здобутки сучасної психологічної науки

23–24 жовтня 2015 р. на базі ХНПУ імені Г. С. Сковороди на ґрунті співпраці з Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України та Українською інженерно-педагогічною академією відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Когнітивні та емоційно-поведінкові фактори повноцінного функціонування людини: культурно-історичний підхід".

 

Наукові очільники конференції – акад. НАПН України, д. пед. н., проф., ректор нашого ун-ту І. Прокопенко та акад. НАПН України, д. психол. н., проф., директор Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, дійсний член Міжнародної ради психологів (США) та дійсний член Європейської академії природних наук (Німеччина) С. Максименко.

Цього року конференція вперше отримала свою власну емблему "kharkiv psychology city" (Харків – психологічне місто, "територія психології"), яка стала символом нащадків славетних традицій засновників Харківської психологічної школи О. М. Леонтьєва та О. В. Запорожця.

На пленарному засіданні було виголошене привітальне слово від психологічної спільноти Королівського Коледжу Кембриджського університету (Великобританія) в особі професора Джона Барбера та запрошення до співпраці.

Почесними гостями, членами оргкомітету та доповідачами на пленарному засіданні були видатні фахівці України та зарубіжжя, серед яких: Олександр Фільц, д. мед. н., проф., зав. каф. психіатрії та психотерапії ф-ту післядипломної освіти Львівського нац. мед. ун-ту імені Данила Галицького, президент Української спілки психотерапевтів; Дорин Фестеу, доктор філософії (PhD), ф-т дизайну і медіаменеджменту, Бакінгемширський новий університет (Великобританія); Анджей Панкалла, д. психол. н., доц. каф. психології ун-ту Адама Міцкевича (Познань, Польща).

Учасниками конференції стали представники України, Росії, Польщі та Великобританії, співробітники 58 університетів та організацій. Серед них: 246 докторів та кандидатів наук, докторантів та аспірантів, практичних психологів та психотерапевтів, лікарів; понад 170 студентів та магістрантів. У рамках конференції опубліковано 230 тез доповідей провідних науковців та молодих учених.

Нашою традицією стало проведення під час конференцій спеціалізованих майстер-класів. Керівник центру дельфінотерапії харківського дельфінарію "Немо", лікар-психотерапевт О. Кушнірська у своєму виступі висвітлює основні напрямки застосування дельфінотерапії, наочно демонструє ведення психотерапевтичного сеансу із пацієнтом. Також учасники конференції відвідали майстер-клас к. психол. н., доц. К. Фоменко "Психологія краси: культурно-історичний підхід"; к. психол. н., доц. каф. психології НАУ імені М. Є. Жуковського "ХАІ", психолога, психотерапевта М. Жидко "Практичний психолог у сучасному медіа-інформаційному просторі"; д. психол. н., проф., зав. каф. практ. психології ХНПУ імені Г. С. Сковороди, психолога Т. Хомуленко "Мова тіла як голос душі: методика ПАВА" та інші.

Але увагу прикладної частини конференції беззаперечно захопив майстер-клас д. психол. н. каф. психології культури Інституту психології при Університеті імені Адама Міцкевича Анджея Панкалли (Познань, Польща) "Етнопсихологія і психологія культури у науково-документальних фільмах (за матеріалами експедицій автора) ".

 

Т. Жванія,


 

Семінар                                                                                     

Майстер-клас "Педагогічна майстерня"

Пропонуємо вам враження учасників семінару для кураторів, який уже одинадцятий рік проводиться у формі майстер-класу "Педагогічна майстерня" з технологією управління процесом адаптації студентів-першокурсників, який проводила канд. пед. наук, доц. Таліна Миколаївна Хлєбнікова,

Шишенко Валентина Олексіївна, викл. каф. теорії і методики проф. освіти, куратор ф-ту початкового навчання: "Дуже сподобалось те, що майстер-клас містив не тільки теоретичний блок, а й був практично спрямований. Гра "Адаптація" дала можливість познайомитись із колегами-кураторами інших факультетів нашого університету, краще пізнати один одного".

Ломберг Марія Вікторівна, викл. кафедри теорії і методики проф. освіти, куратор ф-ту початкового навчання: "Дуже цікавими та корисними були ідеї "Кольорограми" як ефективного методу зворотного зв’язку щодо емоційного стану учасників ділової гри та їх відношення до змісту гри. Ділова гра "Адаптація" дає можливість побачити, яку роль студенти відіграють у групі: лідери, творчі натури, організатори тощо".

Алтухова Анна Володимирівна, канд. пед. наук, доц. каф. образотворчого мистецтва, куратор худграфу: " Мені сподобалось, що нам не просто розповіли "суху" теорію з проблеми адаптації студентів, а безпосередньо залучили нас до творчого спілкування. Я обов'язково буду застосовувати цю методику у своїй педагогічній діяльності".

 


 

Обласну Спартакіаду розпочато

5 жовтня 2015 р. на території нашого університету відбулося урочисте відкриття обласних щорічних спортивних змагань "Спорт протягом життя" серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

У святі взяли участь заступники голови ХОДА Ю.О. Світлична та М.Є. Черняк, директор Департаменту науки і освіти Харківської ОДА А.В. Бабічев, директор Департаменту у справах молоді та спорту Харківської ОДА, перший заст. голови обласного відділення Національного Олімпійського Комітету України В.В. Кириленко, Президент Харківського університетського консорціуму Л.О. Бєлова, начальник Харківського обласного відділення (філії) комітету з фізичного виховання та спорту МОН України А.В. Кобзар. Почесними гостями були й викладачі нашого університету, дворазові Олімпійські чемпіони Ю.М. Поярков (з волейболу) та Л.С. Джигалова (з легкої атлетики), а також завідувачі кафедр фізичного виховання та голови спортивних клубів 25 вузів області.

Обласні щорічні спортивні змагання "Спорт протягом життя", започатковані 22 роки тому, проводяться з метою розвитку та популяризації студентського спорту, визначення кращих спортсменів та формування збірних команд до участі в студентських змаганнях Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

У минулому навчальному році Спартакіада була проведена з 18-ти видів спорту. А у фінальних змаганнях обласного етапу взяли участь майже три тисячі студентів. Переможці отримали право представляти Харківщину на змаганнях вищих рівнів і успішно виступили на ХІІ літній Універсіаді України (наш університет представляли фехтувальники, художниці та легкоатлет), де посіли 3-е загальнокомандне місце серед усіх областей України. А на ХХVІІІ літній Всесвітній Універсіаді вибороли 6 срібних медалей, одна з них наша (Ян Сич, фехтування) та 2 бронзові.

Церемонія відкриття розпочалася з підйому прапорів України, Харківської області, Спортивної студентської спілки України, Харківської обласної спортивної спілки учнівської та студентської молоді, Олімпійських ігор та міста Харкова, привітаннями студентів-спортсменів від високих гостей та нашого ректора, президента Харківської обласної спортивної спілки учнівської та студентської молоді І.Ф. Прокопенка, а також нагородженням переможців минулорічної Спартакіади.

Учасники параду тепло зустріли яскравий показовий виступ представників кафедри музично-ритмічного виховання та одноборств під керівництвом проф. Н.М. Санжарової та доц. Ю.В. Голенкової.

На завершення церемонії відбулася календарна зустріч з футболу між командами Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

І.В. Кривенцова, доц., голова спортклубу

 


 

Переможцем фіналу конкурсу молодіжних програм розвиткум. Харкова, проведеного БО ″Благодійний фонд ″Харків з тобою″ у рамках ініціативи ″KharkivGoingGlobal″ за підтримки МФ ″Відродження″,  визначеноуніверситетську команду ″Maglev″ у складі студентів ф-ту іноз. філології(А. Зіборова, Ю. Тертишна, А. Лосєва, А. Карапетов) та ф-ту психології та соціології(О. Божко, К. Борисенко, В. Коваль).

 


 

Семінар

Проблеми інклюзивної освіти та права

На базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося два надзвичайно важливих семінари з різних  питань забезпечення права людей з особливими потребами на достойне місце в нашому суспільстві.

Перший семінар – освітньо-культурна презентація, що була проведена 24 вересня Центром підтримки осіб з особливими потребами "Емаус" (м. Львів). Місія "Емаусу" – проголошення нової моделі суспільства, в якому жодна людина не є відкинутою через свої розумові чи фізичні вади. Люди з особливими потребами мають особливе покликання й місію у світі. Через різного роду ініціативи "Емаус" прагне свідчити про це в суспільстві.

Під час семінару розповіли про досвід праці та спілкування волонтерів "Емаусу" з людьми з особливими потребами, які часто залишаються на марґінесі суспільства. Тому треба зруйнувати бар′єри страху та надихнути молодь до спілкування та дружби з ними.

Під час семінару було представлено досвід міжнародних організацій, які працюють з людьми з особливими потребами, показано тематичний документальний фільм та розказано власні історії про те, як дружба з людьми з неповносправністю може змінити нас.

На семінарі були присутні люди з психофізичною неповносправністю, їх приятелі, які радо дали відповіді на запитання присутніх.

29 вересня відбувся другий семінар, який провели представники Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка".

Упродовж 2014-2015 р.р. на території України триває міжнародний освітній проект, покликаний створити Першу українську DAISY-бібліотеку для користувачів з глибокими ураженнями зору. Проект реалізовується Національним університетом "Львівська політехніка" та Львівським осередком Всеукраїнської громадської організації "Українська спілка інвалідів-УСІ" у партнерстві з "Svefi Academy" (Швеція), Міністерством освіти і науки України, парламентським Комітетом з питань науки і освіти.

Мета міжнародного проекту – адаптація навчальної та наукової літератури, підручників та посібників для незрячих учнів і студентів, презентація сучасних інформаційних технологій і способів виготовлення літератури у форматі daisy, що дозволить компенсувати брак рельєфно-крапкових книг для інвалідів по зору, забезпечить їх доступ до друкованої інформації шляхом використання альтернативного формату.

У роботі семінару взяли участь викладачі та студенти ВНЗ м. Харкова, педагоги спеціальних шкіл-інтернатів для сліпих і слабозорих дітей, учителі, вихователі, практичні психологи та соціальні педагоги, які працюють в інклюзивних дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, консультанти психолого-медико-педагогічних консультацій, дитячі офтальмологи, працівники соціальних служб та благодійних організацій.

Під час семінару слухачам було представлено унікальні напрацювання в сфері інклюзивної освіти незрячих дітей та студентів, виготовлені організаторами семінару мультиплікаційні та художні фільми для сліпих глядачів, технічні засоби й моделі облаштування робочого місця, зразки творчої інтеграції. Було проведено тифлотренінги і майстер-класи. Усі бажаючі змогли отримати програмне забезпечення для виготовлення навчальної літератури у форматі daisy.

Олена Потамошнєва, ст. викл. каф. здоров′я людини та корекційної освіти

 


 

Гурток

Лідери майбутнього

Зараз як ніколи нашій державі потрібні лідери, які будуть вести за собою людей і захищати їхні інтереси.

Команда активних студентів "Global Leadership Organization", яка нещодавно сформувалася на істфаці, взяла на себе відповідальність щодо створення умов для підготовки лідерів майбутнього.

Першим нашим проектом за підтримки керівництва факультету є гурток "Міжнародні відносини" під керівництвом доц. каф. всесвітньої історії С.О. Серякова, який досліджує вивчення історії дипломатії та досвід видатних дипломатів.

Мета гуртка полягає в розвитку дипломатичних навичок та умінь, які охоплюють ораторську майстерність, мистецтво переконувати та вести переговори, розвивають відповідальність та культурний потенціал людини, створюють спільноту освічених людей для наукової діяльності.

Ми відкриті до співпраці та запрошуємо допитливих студентів, цікавих лекторів та всіх бажаючих.

В. Булинін, М. Казанський, І курс, істфак.

 


 

У вересні цього року відбувся черговий набір до аспірантури та докторантури.

З метою формування якісного складу науково-педагогічних кадрів через докторантуру і аспірантуру у 2015 р., обсяг державного замовлення формувався МОН України з урахуванням: показників фундаментальних та прикладних досліджень за рахунок коштів державного бюджету та кількості захищених дисертацій в межах терміну навчання в аспірантурі й перебування в докторантурі.

На державне замовлення у 2015 р. виділено 5 місць до докторантури та 36 до аспірантури, але на контрактній основі без обмеження кількості.

В аспірантурі було виділено 1 місце зі спеціальності  «10.02.04 – германські мови» для Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), але заяв з цього ВНЗ не надійшло і керівництво Української інженерно-педагогічної академії відмовилось  від цього місця. Станом на 01.10.2015 р. в університеті затверджена та працює докторантура з 18 спеціальностей та аспірантура з 33 спеціальностей.

Ураховуючи рішення кафедр, з 11 осіб, які брали участь у конкурсному відборі до докторантури, за державним замовленням зараховано  5 докторантів та за контрактом – 1 особа.   

У 2015/2016 навч. році востаннє участь у конкурсі для вступу до аспірантури МОН України дозволив брати і спеціалістам, і магістрам.

Серед наших абітурієнтів було 36 спеціалістів та 56 магістрів.

Слід відзначити, що МОН України пріоритетними останні два роки вважає такі спеціальності з аспірантури, як: теорія та методика навчання (математика, інформатика, українська мова); соціологічні та політичні науки.

Відновлено набір зі спеціальності "19.00.01 – загальна психологія, історія психології".

У цьому році було подано 92 заяви, у тому числі 50 – за державним замовленням та 42 – за контрактом.

За результатами вступних іспитів було зараховано 73 аспірантів (12 із них – здобувачі нашого університету).

Станом на 01.10.2015 р. всього навчається 22 докторанти (із них 2 за контрактом) та 227 аспірантів (із них 56 за контрактом).

Стипендії на сьогоднішній день становлять:

Згідно із статтею 61 п. 5 Закону України "Про вищу освіту", особи, які професійно здійснюють наукову, науково-технічну або науково-педагогічну діяльність за основним місцем роботи, мають право здобувати ступінь доктора наук поза докторантурою.

У нашому університеті консультаційний пункт щодо надання послуг здобувачам наукового ступеня кандидата наук працює з 1978 р. та має усталені традиції підготовки науково-педагогічних кадрів. З 2013 р. в університеті здійснюються платні послуги для здобувачів докторського ступеня.

Ми завжди розглядали цей контингент як резерв науково-педагогічних кадрів нашого університету. У щорічному звіти 1-НК до Статуправління та МОН України за 2014 р. ми звітували, що кількість здобувачів наукового ступеня кандидата наук, які працювали над дисертацією поза аспірантурою та захистили дисертації у звітному році становить 27.

На жаль, МОН України тимчасово до особливих роз′яснень призупинило процес прикріплення до консультпунктів, дозволивши довести свої дисертаційні дослідження до захистів і захистити їх тим, хто є здобувачем докторських та кандидатських ступенів на сьогоднішній день.

На 01.10.2015 р. здобувачів докторського ступеня в університеті 18 за 7 спеціальностями, а здобувачів наукового ступеня кандидата наук – 529 за 28 спеціальностями.

Традиційні урочисті збори – посвята в аспіранти відбулися 6.10.2015 р.

Всім докторантам і аспірантам першого року навчання призначені наукові консультанти та наукові керівники.

Розклад занять аспірантів затверджений, розміщений на сайті. Заняття розпочалися.

Що стосується ефективності докторантури та аспірантури, яка завжди була проблемною, то вона поступово збільшується: у 2013 р. по докторантурі – 38%, аспірантурі – 32%, а у 2014 р. відповідно – 42,8% та 38,6%. Процес підвищення ефективності триває. Результати побачимо в кінці року.

 


 

Міжнародні зв′язки

Європейський диплом це реально!

З 19.10.2015 р. до 24.10.2015 р. відбувся офіційний візит делегації нашого університету у складі декана ф-ту фізвиховання і спорту (ФВ і С) доц. В.А. Коробейніка та проф. каф. теорії і методики фізвиховання та оздоровчої і лікувальної фізкультури С.С. Єрмакова до Університету економіки у м. Бидгощ (Польща). Метою зустрічі стала розробка та затвердження стратегічного плану співпраці між університетами. У результаті діалогу досягнуті домовленості щодо навчання студенів факультету ФВ і С за програмою подвійного диплому, участі в спільних спортивних і наукових проектах. У рамках візиту відбулось ознайомлення зі спортивною та науковою базою Університету Економіки, знайомство з провідними викладачами та студентами.

В.А. Коробейнік, декан факультету ФВ і С

На фото: заст. директора інституту фізкультури О. Скалій, засновник УЕ М. Сікора, декан ф-ту ФВ і С В. Коробейнік, ректор УЕ В. Олзевскі, координатор з навч. роботи Т. Скалій, проф. С.С. Єрмаков, президент УЕ К. Сікора.

 


 

Cамоврядування

Вчора, сьогодні, завтра…                         

Уже минув другий місяць навчання, а разом із ним – другий місяць активної роботи Спілки студентів та молоді ХНПУ імені Г.С. Сковороди. І "активної" – це не пусте слово, адже за два місяці Спілка встигла організувати табір студентського активу "Сковородинівська родина лідерів", який цього року знову вітав 150 найкращих студентів не лише нашого, а й інших вузів країни; провести збори Ради першокурсників – спеціального органу Спілки, що відповідає за комфортну адаптацію нового покоління сковородинівців; відкрити "Школу лідера" – програму тренінгів для тих, хто прагне самовдосконалення та саморозвитку; провести вечір кіно; взяти участь у міжнародних конференціях органів студентського самоврядування, посвятитися в козаки та багато чого іншого. Зараз Спілка готується до однієї з наймасштабніших подій року – Тижня студентського самоврядування, який триватиме з 9-го до 13-го листопада. У рамках Тижня заплановано цілу низку заходів. Кожен студент зможе знайти для себе щось цікаве – чи то квест, чи "Що? Де? Коли? " з викладачами, творчий вечір чи великий благодійний ярмарок… Детальну інформацію шукайте в групі Спілки студентів та молоді  в соціальних мережах. Ми чекаємо на тебе!

Анна Булгакова, голова медіа-комітету Спілки студентів та молоді

 


 

День української культури, писемності та мови

9 листопада в Україні припадає на День української культури, День української писемності та мови, що встановлені на пошанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. На укр. мовно-літер.ф-ті цього дня відбулися урочистості, на яких було представлено міні-лекцію ″Витоки української етнокультури″, огляд колекції предметів народного побуту й етнографічне дійство ″Українські вечорниці″. Захід відбувся в Українському культурному центрі, який і розпочав свою роботу в такий знаковий для України день.

Центр було відкрито на базі кабінету української етнографії (вул. Блюхера, ауд. 215-А), де зусиллями викладачів факультету зібрано колекцію старовинних раритетів з усіх регіонів нашої країни — рушники, народний одяг, хатнє начиння, давні світлини й книги. Початок цієї колекції було покладено викл. А. Промською, а її оновлення й поповнення здійснюється доц. С. Марцин, яка й очолила центр. У перспективі планується проведення екскурсій у часи давнього українського побуту й одягу, лекцій з етнології, зустрічі з митцями.

 


 

Програма дій

Студент – майбутнє України

Цілий рік студенти очікують тиждень самоврядування, бо це відповідальна і водночас захоплююча подія.

У цьому році запропоновано такі заходи:

09.11.2015 р. відбудеться Загальноуніверситетський дебатний турнір "Відомі студенти минулого" та акція "Здорова нація", під час якої проводитимуться фізкультпауза, конкурс плакатів, перегляд відеороликів, ораторські промови на тему: "Здоровий спосіб життя – це шлях до щасливого майбутнього".

10.11.2015 р. на площі Свободи о 9.00 пройде інтелектуально-розважальна гра "Квест", а о 14.00 в корпусі на Блюхера – інтелектуальна гра "Що? Де? Коли? " між командами викладачів та студентів.

11.11.2015 р. триватиме благодійна акція "Разом заради майбутнього", під час якої відбудеться благодійний ярмарок та аукціон; працюватиме патріотичне фотоательє (Блюхера, 2). А в корпусі на Чернишевській бажаючі зможуть відвідати лекцію "Права та обов′язки студентів університету".

12.11.2015 р. проходитиме день самоврядування на факультетах, протягом якого студенти зможуть провести заняття; узяти участь у діловій грі "Студентський деканат".

13.11.2015 р. у залі засідань у корпусі на Блюхера відбудеться круглий стіл з ректором "Зміст і якість педагогічної освіти", а потім розпочнеться вечір творчості "Назад у майбутнє".

Протягом тижня на всіх факультетах проводитимуться акції "У гості до факультету", спілки молоді факультетів обмінюватимуться досвідом роботи, студенти матимуть змогу зустрітися й поспілкуватися з адміністраціями факультетів. Про всі заплановані заходи можна буде дізнатися з рекламних оголошень.

Наприкінці тижня вийде альманах "Студентська правда".

Карина Вакуленко, голова Спілки студентів та молоді університету

 

 


 

Гордість університету

Іменні стипендії 2015 року

Восени кращим студентам нашого університету за поданням керівництва факультетів за відмінне навчання, успіхи в наукової роботі та активну громадську діяльність призначені такі іменні стипендії:

Академічну стипендію Президента України в І семестрі будуть отримувати: Вікторія Коробкова (істфак), Юлія Полятикіна (ф-т психолог. та соціолог.), Анастасія Колодій (ф-т мистецтв), Алія Фартушна (ф-т початк. навч.).

Іменну стипендію Верховної Ради України в 2015-16 н. р. призначено: Ксенії Москаленко (укр. мовно-літ. ф-т), Юлії М'якоті (ф-т початк. навчання).

Обласну стипендію на 2015-16 н. р. отримуватиме Андрій Удовик (ф-т фізвихов. і спорту).

Обласна стипендія із числа дітей-сиріт на 2015/16 н. р. призначена Тетяні Орлянській (фізмат).

І.В. Манченко, ст. інспектор навчального відділу.

 

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.